Jak czyścić maskę antysmogową Respro?

Jak czyścić maskę antysmogową Respro?

Artykuł partnera.

Maski antysmogowe Respro to jakość, której trudno odmówić znaczenia. Posiadają zaawansowane technologie w budowie filtrów, których skuteczność potwierdzono certyfikatami. Kupno takiego produktu to długoterminowa inwestycja, która odpłaca się zapewnieniem ochrony zdrowia przed skutkami zanieczyszczeń. Aby jednak taka maska służyła długo, należy zadbać o jej pielęgnację. Jak czyścić produkty od Respro? Sprawdź.

Wymienne filtry to serce każdej maski Respro

Maseczki antysmogowe Respro charakteryzują się wymiennymi filtrami, które można dostać w kilku różnych wariantach. Ich dobór zależy od tego, czego oczekujesz od zastosowanych warstw filtrujących oraz jaki opór powietrza jesteś w stanie zaakceptować. Wśród najpopularniejszych modeli wyróżniane są:
  • Cinqro Sport – wykonany w technologii L-Resistance-Hepa-Type, która pozwala wyłapywać zarówno cząsteczki PM 10 i PM 2,5, jak i drobinki o średnicy mniejszej niż 0,2 mikrona. Elektrostatyczne naładowanie włókien warstwy filtrującej sprzyja ich przyciąganiu i zatrzymywaniu, zanim dostaną się do układu oddechowego użytkownika maski. Ten rodzaj filtra zapewni ci skuteczną ochronę przed smogiem, kurzem, pyłem zawieszonym w powietrzu oraz wirusami. Oferuje również najmniejsze opory powietrza na wdechu.
  • Techno – to połączenie warstwy Hepa-Type z warstwą z dynamicznego węgla aktywnego. Ten filtr dobrze sobie radzi nie tylko z cząstkami stałymi, ale także spalinami samochodowymi i przemysłowymi, kwaśnymi gazami oraz tlenkami. Z powodzeniem maski antysmogowe wyposażone w taki filtr można wykorzystać do biegania, jazdy na rowerze, spacerów, pracy na halach przemysłowych itp.
  • Cinqro Urban – to kolejne połączenie warstwy Hepa-Type i z węgla aktywnego. Spełnia zadania filtra Techno, ale charakteryzuje się niewysokim oporem powietrza, który ułatwia oddychanie.
  • HT-250 – to filtr o najwyższej gramaturze (250 g/cm2), która przekłada się na wyższy opór powietrza. Jednak nie jest on na tyle duży, by uniemożliwiać swobodny oddech. Podobnie jak swoi poprzednicy zapewnia ochronę przed cząstkami stałymi, a dodatkowo może stanowić podstawowe zabezpieczenie przed szkodliwymi związkami chemicznymi.
Jeśli już wiesz, jaki rodzaj filtra wybierasz, czas dowiedzieć się więcej, jak o niego zadbać.

Maseczki przeciwsmogowe i czyszczenie filtra

Aby filtr działa długo i jednocześnie skutecznie należy zadbać o jego codzienną pielęgnację. Podstawą jest dezynfekcja jego powierzchni po każdym użyciu maski antysmogowej. Kiedy na przykład wracasz po pracy do domu i zdejmujesz maskę antysmogową, zamiast odkładać ją do szuflady, najpierw spryskaj powierzchnię filtra specjalnym środkiem dezynfekującym Respro Sanitiser. Wystarczy kilka psiknięć i odczekanie chwili aż do wyparowania preparatu, by móc schować maskę. Taka czynność zabija ewentualne drobnoustroje i wydłuża czas eksploatacji tego akcesorium. Pamiętaj, że maska przeciwsmogowa nie może leżeć w miejscu, w którym będzie wilgoć. Zawsze zostawiaj ją tam, gdzie jest sucho i w miarę ciepło, by nie doprowadzić do zawilgocenia filtra. Oczywiście każda maska Respro ma wymienne filtry, dlatego nie możesz pominąć regularnej zamiany zużytego na nowy. W przypadku tradycyjnych wersji szacowany czas efektywnego korzystania z mocy jednego filtra to 70 godzin. Nieco dłużej, bo 80 godzin posłuży typ HT-250. Oczywiście te wartości odnoszą się do bezpiecznej eksploatacji przy słabej i umiarkowanej aktywności fizycznej. Jeśli uprawiasz sport w masce antysmogowej, automatycznie zapotrzebowanie na tlen jest większe, więc i filtr zużywa się szybciej. Mile widziane w takich sytuacjach jest posiadanie pod ręką zapasu tych wymiennych elementów.

Czyszczenie maski przeciwsmogowej Respro

Skoro filtr jest sercem maski antysmogowej, to na nim skupia się największą uwagę. Jednak sam shell maski Respro nadaje się do prania, co również jest bardzo ważne. Kiedy materiał, z którego jest wykonana, ubrudzi się od makijażu, kataru lub po prostu wymaga odświeżenia, wystarczy wyjąć filtr i przeprać maseczkę w wodzie z dodatkiem delikatnego środka piorącego. Odświeżenie powierzchni maski antysmogowej, dezynfekcja i wymiana filtra wystarczą, by na długo cieszyć się jej skutecznością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *