Jaki żel do paznokci wybrać?

Jaki żel do paznokci wybrać?

Każda kobieta ma inny kształt paznokci, inną płytkę, a już na pewno odmienne oczekiwana. Wiedza na temat doboru odpowiedniego żelu jest niezwykle ważna. W efekcie każda pani wybierze taki żel, któremu pozostanie wierna. Jednak jest kilka podstawowych zasad, którymi warto się kierować selekcjonując dostępny na rynku asortyment – dziś właśnie o nich powiemy.

Co dobrego na początek?

Jeśli zaczynasz swoją przygodę z żelowymi paznokciami, postaw na żel jednofazowy, który jest średnio gesty. Aplikacja takim żelem nie będzie trudna. Ponadto zastosować go będzie można na wszystkie warstwy. Stosując żel średniej gęstości można także ocenić, czy taka konsystencja jest wystarczająca, czy może wygodniej będzie nam aplikować żel jeszcze gęstszy, albo widocznie rzadszy. Sięgnij po małą pojemność, gdyż próbując dopiero swoich działań w branży paznokci żelowych, nie masz pewności co przypadnie Ci do gustu. Co ważne – nie wybieraj najtańszych produktów. Dobre żele do paznokci, które naprawdę mają wysoką jakość są trwałe i bezpieczne dla paznokci, dlatego też może nie warto na nich oszczędzać. Ponadto te bardzo tanie, istotnie różnią się od tych profesjonalnych.

Bardzo ważna jest konsystencja

Rynek wyposażony jest w mnóstwo różnego rodzaju żeli do paznokci o odmiennej konsystencji. Są żele niezwykle rzadkie, a także te, w których z oporem rusza się pędzelkiem. Te bardzo gęste świetnie sprawdzają się przy przedłużaniu paznokci metodą żelową na formie. Te średnio gęste i rzadkie także nadadzą się do przedłużania, jednak najlepiej bezpośrednio na tipsie. To pod technikę na jakiej pracujemy najlepiej dobierać żel.

Wpływ otoczenia na gęstość żelu

Wydawać by się mogło, że niewiele zewnętrznych czynników może mieć wpływ na konsystencję żelu. Nic bardziej mylnego. Temperatura otoczenia ma znaczenie. Gdy jest za ciepło żel staje się rzadszy, w przypadku chłodu gęstnieje. Lepiej zmieniać gęstość żelu w zależności od pory roku – na lato coś, co może rozrzedzić swoją konsystencję, a w zimie coś gęstego.

Jak modelować paznokcie żelem?

Aby właściwie wymodelować paznokcie żelem zaleca się zastosowania trzech warstw:
  • pierwszej – podkładowej;
  • drugiej – budującej;
  • i trzeciej – wykańczającej.
Na początku wybieramy rodzaj żelu – jednofazowy albo trójfazowy. Żel jednofazowy ma średnio gęstą konsystencję. Z powodzeniem można go zastosować, w każdej z poszczególnych warstw. Na koniec zaleca się pokrycie paznokci żelem nabłyszczającym, który nada całości połysk i pięknie ją wykończy. Z kolei decydując się na żel trójfazowy, musimy do każdej z warstw zastosować inny żel. W pierwszym etapie sięgniemy po żel podkładowy, który ma dość rzadką konsystencję. W dalszej kolejności użyjemy żelu budującego. Ten jest gęsty i właśnie na nim można z powodzeniem modelować paznokieć. Na sam koniec nakładamy żel wykańczający o rzadkiej strukturze.

Zalety paznokci żelowych

Paznokcie żelowe nieustannie cieszą się popularnością. Mają wiele zalet, do których zaliczyć można:
  • prostą formę pracy z żelami;
  • szybkość wykonania manicure;
  • naturalny wygląd paznokci;
  • możliwość zdobienia paznokci ozdobami do paznokci;
  • sensowną cenę.
Zabieg robienia paznokci żelowych należy do bardzo prostych i przyjemnych. Paznokcie wyglądają pięknie i naturalnie. Żelowe manicure daje szereg stylizacyjnych możliwości i kombinacji, a każda z pań jest w stanie wybrać to, co się jej podoba. Coraz częściej wybierane są wzory geometryczne, a także delikatne pastelowe kolory. Kobiety zdecydowanie odważniejsze, stawiają na mocny, drapieżny kształt i kolor, co również jest niezwykle piękne i fantazyjne. Jeśli chodzi o kształt, panie najczęściej wybierają migdałki, które sprawdza się w przypadku właściwie każdego rozmiaru dłoni i sprawią, że wyglądać będą one smukło i delikatnie.

Jak usunąć paznokcie żelowe?

Dość sporym plusem paznokci żelowych jest kwestia związana z ich usuwaniem. Nie trzeba używać żadnego acetonu. Paznokcie żelowe z powodzeniem można usunąć metoda mechaniczną. Gruboziarnisty pilnik lub specjalistyczna frezarka będą świetnym rozwiązaniem. Jednak, aby skutecznie i bezpiecznie ściągnąć żelowe paznokcie trzeba mieć doświadczenie i wiedzę. Jeśli jesteśmy amatorami, zlećmy to zadanie wykwalifikowanej osobie. Ważne, aby pozostawić na paznokciach chociaż minimalną warstwę masy żelowej, która spełni funkcję ochronną. Ściągając żelową warstwę należy zadbać o płytkę naszych paznokci i ją regenerować. Można sięgnąć po nawilżające olejki, albo wykonywać regularne zabiegi na dłonie i paznokcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *