17 porad ekspertów, jak szybko sprzedać dom

17 porad ekspertów, jak szybko sprzedać dom

17 porad ekspertów, jak szybko sprzedać dom

17 porad ekspertów, jak szybko sprzedać dom

Chcesz sprzedać szybko swój dom? Ale od czego zacząć? Istnieje wiele artykułów na temat tego, jak sprzedać swój dom, niestety wiele z nich nie ma na ten temat wszystkich informacji. Aby zaoszczędzić Ci czasu i łez, zebraliśmy 17 porad ekspertów: jak szybko sprzedać dom - za wyższą cenę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!
 • Zdecyduj, czy jesteś gotowy do sprzedaży
Może to zabrzmi dziwnie, ale czy naprawdę chcesz sprzedać dom musisz zadać sobie to pytanie. Sprzedaż domu może być emocjonalna i stresująca dla niektórych osób z powodu wartości sentymentalnej i miłych wspomnień. Niektórzy ludzie myślą, że chcą sprzedać dom, ale podczas pakowania i przenoszenia rzeczy zmieniają zdanie. Decyzja o sprzedaży może być szczerze mówiąc trudna, więc upewnij się, że jesteś gotowy.
 • Określ swoją strategię sprzedaży
Po podjęciu decyzji o sprzedaży domu, trzeba wybrać strategię, która oferuje najlepszą okazję do szybkiej sprzedaży domu. Istnieje na to kilka sposobów.  Przy doborze ceny sprzedaży bardzo ważne jest żeby sprawdzić ceny sprzedaży nieruchomości w innych krajach europy ja Niemcy , Francja , czy Wielka Brytania

Korzystanie z agenta

Postaw na lokalnego agenta nieruchomości, który zna swój obszar rynku. Taki agent współpracuje z innymi agentami i potencjalnymi klientami w swojej branży z którymi może się kontaktować. Jednak wiąże się to z kosztami, które agent poniesie na reklamę oraz na premię dla siebie za sprzedaż domu ( jest to ok. 3% ceny nieruchomości ). Jeżeli nie masz czasu na szukanie kupca zleć tą funkcję agentowi. Dzięki temu nie musisz się angażować. Pamiętaj że agent nie pracuje tylko dla Ciebie. Ich czas jest podzielony co może przedłużyć czas sprzedaży.

Sprzedać do inwestora

Absolutnie najszybszym sposobem, aby sprzedać swój dom jest umowa z inwestorem. Inwestorzy szukają domów, w które mogą przebudować lub wynająć innym. Nie będziesz musiał się martwić o kupującego kwalifikującego się do kredytu hipotecznego, ponieważ inwestorzy operują gotówką. Minusem korzystania z inwestora jest to, że możesz nie otrzymać górnej wartości rynkowej nieruchomości.   Więc choć ich oferta może wydawać się niska na początku, to zwykle może skończyć się bardziej lukratywne, ponieważ nie trzeba płacić kosztów utrzymania i innych opłat w związku z niekorzystaniem z nieruchomości.

Sprzedać go samu

Jeśli chcesz zmaksymalizować zysk ze sprzedaży domu, najlepszym rozwiązaniem jest sprzedaż nieruchomości samodzielnie. Zaoszczędzisz na prowizji od sprzedaży, którą zapłaciłbyś  agentowi. Maksymalizacja zysku jest pozytywną częścią sprzedaży własnego domu. Nastaw się na badanie rynku do wyceny oraz negocjacje.
 • Cena do sprzedaży 
Być może zastanawiasz się, "Czy mogę sprzedać mój dom w ciągu dwóch tygodni?". Oczywiście, można ale trzeba go poprawnie wycenić. Należy spędzić trochę czasu przeglądając ceny porównywalnych domów wokół siebie oraz tych sprzedawanych niedawno.  Użyj  podobnej ceny. Jeśli chcesz przyciągnąć natychmiastowe zainteresowanie, podaj cenę niższą od  ceny zamknięcia porównywalnych sprzedaży domu. Dużą zaletą tej strategii jest to, że może spowodować wiele ofert, które mogą prowadzić do ceny sprzedaży powyżej ceny wywoławczej.
 • Clean, Declutter, i Depersonalize 
Twój nabywca musi być w stanie zwizualizować siebie, swoją rodzinę,  meble, które już posiada lub które nabędzie w różnych przestrzeniach domu. Pomoże mu w tym minimalizm Twoich rzeczy w domu, piękny zapach a przede wszystkim porządek. Zabierz z domu wszystko, co nie ma w nim swojego miejsca. Zagracenie sprawia, że przestrzenie wydają się mniejsze, więc przenieść  dodatkowe rzeczy do magazynu lub oddaj je potrzebującym. Nigdy nie pozwól, aby Twoje rzeczy zapychały przestrzenie, w których potencjalni nabywcy mogą wizualizować swoje rzeczy. Ukryj kuwetę kota, odłóż monety oraz luźne papiery, które znajdują się na ladach i komodach.
 1. Użyj neutralnych kolorów farby
Odważne kolory mogą sprawić, że pokój będzie wyglądał ładnie, ale mogą też sprawić, że pokój będzie wyglądał na mały, ciemny i brudny. Inny kolor w każdym pokoju może sprawić, że ściany wydadzą się zbyt zajęte. Stosuj świeżą farbę i używaj neutralnych kolorów takich jak szary, biały lub beżowy. Pozostawienie śmiałych kolorów  jest jedną z rzeczy, których nie należy robić przy sprzedaży domu.
 • Wykonaj szybkie naprawy
  Nadszedł czas na naprawy. Uzupełnij ubytki w ścianach, wymień kontakty i wstaw brakującą listwę. Widoczne naprawy są ważne do kupujących, Chodzi o pierwsze wrażenie.  Nowi właściciele domów są chętni do wprowadzenia się teraz, a potrzebne naprawy opóźnią dzień przeprowadzki. Napraw te rzeczy, zanim spróbujesz sprzedać swój dom.
 • Wpuść światło 
Sunshine produkuje serotoninę i endorfiny, są to hormony szczęścia dzięki nim  czujemy się dobrze. Puszczone promienie słońca przez okna do neutralnie pomalowanych ścian sprawia, że dom staje się ciepły i zachęcający. Odsłoń lub ściągnij zasłony, niech słońce pomaga sprzedać Twój dom szybko.
 • Entryway i Curb Appeal 
Pierwsze wrażenie ma znaczenie - zwłaszcza w nieruchomości. Odświeżyć farbę na przednich drzwiach wymień dodatkowo klamki i zawiasy. Odświeżyć uszczelkę wokół drzwi i numery ulic, jeśli znajdują się w pobliżu drzwi. Upewnij się, że dzwonek do drzwi działa , jeżeli stracił swój dźwięk wymień go.
 • Zwiększ swoją atrakcyjność 
Ludzie zobaczą twój trawnik, zanim dotrą do drzwi. Umyj podjazd i chodnik pod ciśnieniem. Wymień lub usuń martwe kwiaty lub krzewy. Upewnij się, że trawnik jest podlewany i koszony regularnie.  Gdy dom jest wystawiony do sprzedaży każdy potencjalny klient może być wewnątrz samochodu przejeżdżającego  obok domu.
 • Ustaw scenę, aby sprzedać szybko z inscenizacją 
Wspomnieliśmy wcześniej, że Twoim celem jest pomoc potencjalnym nabywcom, aby mogli zobaczyć siebie w domu. Jednym z najlepszych sposobów, aby przekształcić perspektywę kupującego jest inscenizacja. Trudno jest ocenić rozmiar pokoju, gdy jest pusty, więc zatrudnij kogoś aby urządził cały dom.   Tak, to kosztuje, ale dodaje znacznie więcej wartości do sprzedaży domu niż ona kosztuje. Niektórzy ludzie pytają: "Jak sprzedać mój dom w 5 dni?". Właściwa inscenizacja może to zrobić.
 • Zatrudnij profesjonalnego fotografa 
To może być kuszące, aby zrobić zdjęcia swojego domu samemu, radzimy nie rób tego. Jakość zdjęć jest bardzo ważna, ponieważ klient  zobaczy Twój dom online lub w broszurach, zanim zobaczy go osobiście. Profesjonalni fotografowie mają sprzęt i, co ważniejsze, oko do najlepszych ujęć. Zrobią dziesiątki zdjęć i obciążą cię jedynie kwotą kilkuset dolarów. Są to dobrze wydane pieniądze, ponieważ nadal robimy dobre pierwsze wrażenie. Pamiętaj, aby wynegocjować wycieczkę 3D jako część jego pakietu, więc widzowie internetowi mogą uzyskać wczesne spojrzenie na swój dom.
 • Wykorzystaj z Social Media i 3D Tours 
Nie ma lepszej formy reklamy niż media społecznościowe. Prześlij swoje zdjęcia i wycieczkę 3D do wszystkich swoich platform. Poproś swoich przyjaciół, aby udostępnili informację o sprzedaży swoim znajomym. Społeczne udostępnianie może generować wczesny moment, gdy chcesz sprzedać swój dom szybko.
 • Napisz świetny opis aukcji 
Wysokiej jakości zdjęcia sprzedadzą Twój dom szybko, ale musisz być w stanie przekazać widzowi konkretne szczegóły. Napisanie świetnego opisu oferty jest niezbędne do utrzymania zainteresowania widza. Oni widzą tylko to, co jest na zdjęciach. Mogą  nie zauważyć szczegółów, np. że blaty są granitowe lub że podłoga jest z niestandardowego produktu. Szczegóły dotyczące wszelkich gwarancji oraz wieku dachu i urządzeń nie muszą być zauważone, należy o nich wspomnieć w opisie.
 • Timing of the Sale 
Statystycznie rzecz biorąc, miesiące maj i czerwiec są najlepszym czasem, aby sprzedać swój dom.  Trawniki i krzewy są zielone, a ludzie mają więcej czasu, aby wyjść i spojrzeć, zanim nadejdzie upalne lato. Jeśli próbowałeś sprzedać dom szybko w wolnym rynku, te miesiące dadzą Ci najlepszą szansę. Jednak konkretny sezon nie jest jedynym aspektem dobrego wyczucia czasu. Wykorzystanie gorącego rynku lub brak zapasów w zakresie cenowym domu może być również pomocne, jeśli musisz sprzedać swój dom szybko.
 • Bądź elastyczny z godzinami pokazów 
Nie można sprzedać domu, jeśli nie jesteś dostępny i elastyczny. W czasie kiedy oferta znajduje się na rynku musisz być stale dostępny. Podaj dokładny adres, sprawdź numer telefonu. Umawiaj się w  godzinach kiedy na dworze jest jasno. Bądź dostępny nawet w weekendy i święta, ponieważ potencjalny nabywca może wtedy mieć czas.
 • Wyróżnij się 
Kolejną wskazówką dla sprzedaży domu jest, to aby nabywca go zapamiętał. Użyj punktów skupienia w domu, takich jak np. wyspa kuchenna. Postaw w tym miejscu przekąski jak ciasteczka, precle, wodę butelkowaną. Jeśli pokazujesz dom sam, ubierz się ładnie, zachowuj się profesjonalnie i prezentuj swój pięknie zainscenizowany dom. Umieść profesjonalnie wydrukowane broszury, które zawierają kolorowe zdjęcia, opisy aukcji i informacje kontaktowe w pobliżu tacy przekąsek.
 • Pytaj o opinie 
Gdy będziesz kończył każdą wycieczkę, poproś kupujących o opinie na temat domu i ceny. Pamiętaj, że opinie nie oznaczają, że coś jest dobre lub złe; to tylko opinie, więc słuchaj i zapisuj je. Informacje zwrotne pozwolą Ci dowiedzieć się, jak Twój dom wypada w porównaniu z innymi, które zwiedzili. Zwróć szczególną uwagę na powtarzające się informacje zwrotne, ponieważ uświadomią Ci one wspólne myśli Twoich potencjalnych klientów. Na przykład, jeśli wszyscy komentują, że oprawa oświetleniowa jest stara, wymień ją. Jedyną rzeczą, której nie należy robić podczas sprzedaży domu jest obrażanie się na klienta o to że zwrócił na coś uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *