Akcesoria niezbędne w placówkach medycznych

Akcesoria niezbędne w placówkach medycznych

Zaopatrzenie gabinetów medycznych jest istotne niezależnie od specjalizacji lekarskiej. Niektóre akcesoria mają ułatwić wykonanie badania, inne są wręcz niezbędne dla zachowania higieny pracy. Co więcej, wyposażenie gabinetu jest ważne nie tylko dla pracownika medycznego, ale przede wszystkim dla dobra pacjenta. Sprawdź, które akcesoria medyczne są konieczne w codziennej pracy lekarza.

Zaopatrzenie gabinetów medycznych w jednorazowe artykuły

Podstawowe zaopatrzenie gabinetów medycznych powinny stanowić przede wszystkim jednorazowe akcesoria w postaci: kompresów i opatrunków, igieł iniekcyjnych, mat chłonnych i podkładów, rękawiczek czy chociażby szpatułek laryngologicznych. Jest to niezwykle ważne dla zachowania higieny pracy, która przy kontakcie z pacjentem powinna być szczególnie przestrzegana. Korzystanie z danych akcesoriów jednorazowych zapobiega przenoszenie się groźnych wirusów i bakterii – daje to bezpieczeństwo zarówno osobie badanej, jak i pracownikowi medycznemu.

Preparaty do dezynfekcji narzędzi i powierzchni

Dla zachowania jeszcze większej sterylności w placówkach medycznych, nieodzowną czynnością jest dezynfekcja narzędzi i powierzchni. Aby tego dokonać, stosuje się specjalne środki o silnym działaniu mikrobójcznym. Preparaty te muszą z jednej strony skutecznie dezynfekować powierzchnie w danym miejscu, a jednocześnie powinny być bezpieczne przy bezpośrednim kontakcie ze skórą. Co więcej, warto podkreślić, że do sterylizacji narzędzi chirurgicznych, stomatologicznych itp. przeznaczone jest specjalistyczne urządzenie – autoklaw.

Atrybuty do podstawowych czynności diagnostycznych

Przy każdej wizycie pacjent może spodziewać się wykonania podstawowych badań diagnostycznych. Zazwyczaj jest to osłuchiwanie płuc, mierzenie ciśnienia oraz badanie jamy ustnej. W tym celu lekarzowi potrzebne są jego podstawowe atrybuty, czyli stetoskop, ciśnieniomierz oraz wcześniej wspomniane szpatułki laryngologiczne. Ponadto specjalista musi być ubrany w specjalną odzież medyczną, na którą składa się przede wszystkim fartuch i rękawiczki – aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków. Akcesoriów, które są niezbędne w placówkach medycznych, można znaleźć znacznie więcej. Najważniejsze jest jednak, aby wyposażenie pochodziło ze sprawdzonego źródła. Kompleksowe zaopatrzenie gabinetów medycznych jest w stanie zapewnić m.in. JRJ Medical, czyli internetowa hurtownia z materiałami higienicznymi i specjalistycznym sprzętem lekarskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *