Co to jest zdrowa żywność

Co to jest zdrowa żywność

Zdrowe odżywianie się wcale nie musi być półsurowe o smaku trawy i półpłynnej konsystencji. O wiele lepiej jest postawić na to do czego jesteśmy przez naturę przygotowani. Czyli zarówno surowe przekąski ale też i gotowane i przyprawione.

Wybór produktów

Dajmy sobie możliwość spróbowania dobrej jakości produktów żywnościowych niekoniecznie tych z certyfikatem. Nie każdy producent chce czy może sobie pozwolić na uzyskanie tego wyznacznika jakości. Ktoś kto gospodaruje na 2 ha nie będzie sobie zawracał tym głowy. Co nie znaczy że jego żywność jest gorsza.

Sposób przygotowania

Istotny też jest sposób przygotowania swojego jedzenia. Jeśli mamy rodzinę warto gotować w domu, gdyż wychodzi nie tylko zdrowiej ale i taniej. Dla singli rozwiązaniem jest gotowanie z przyjaciółmi. Można się podzielić i w inny dzień u kogoś innego kucharzyć. Lepiej jest gotować z pomocą, nawet dzieci. Wtedy tworzy się bardzo przyjemna atmosfera, która bardzo zbliża do siebie ludzi.

Gotować czy nie gotować?

Ile razy jeść dziennie gotowane? Na pewno raz, i najlepiej jak to jest dwudaniowe złożone z zupy i drugiego dania. Jednak są osoby czy tradycje gdzie je się dwa czy trzy posiłki ciepłe dziennie. Jednak w obecnych czasach nie mamy tyle wolnego aby udało się to zorganizować. Dlatego pozostańmy przy jednym ciepłym posiłku. Dwa inne mogą być to sałatki czy przekąski na zimno. Ważne by były urozmaicone i smaczne.

Zdrowa dieta

Nasza dieta powinna składać się z różnych produktów, pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Tylko w taki sposób dostarczymy sobie wszystkich potrzebnych nam składników do prawidłowego funkcjonowania. Unikniemy też w ten sposób większości schorzeń układu pokarmowego i nie tylko. Nie można też wpadać w monotonię i używać tylko tych samych produktów. Jednak przy ich wyborze należy się też kierować smakiem, nie każdemu podchodzi dany rodzaj kaszy. Przygotowanie odpowiednie żywności to jeden z aspektów jaki charakteryzuje zdrowy styl życia i warto poświęcić temu odpowiednio dużo uwagi. Przy wyborze produktów też nie idźmy na łatwiznę, bo to od nich dużo zależy. Patrzymy na wygląd owoców czy warzyw. Nie muszą być idealnie z każdej strony dojrzałe i kształtem idealnym. Lepiej wybrać sobie coś z defektem niż stawiać na gorszej jakości idealny wygląd.

1 thought on “Co to jest zdrowa żywność

  1. Ja lubię pracę w ogrodzie i najwięcej mam swoich warzyw i owoców. Jednak i tak część produktów muszę kupować, ale staram się z jak najlepszego źródła. Warto mówić o jakości jedzenia w każdym aspekcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *