Co warto zobaczyć w Jastrzębiej Górze?

Co warto zobaczyć w Jastrzębiej Górze?

Jastrzębia Góra jest jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Zlokalizowana jest w województwie pomorskim, w niedalekiej odległości od morza. Zachwyca pięknymi widokami, ukształtowaniem terenu, bogatą florą i fauną, a także świetnymi atrakcjami wszystkich wczasowiczów. Dowiedz się, dlaczego warto przyjechać do Jastrzębiej Góry i co można w niej zobaczyć.

Latarnia morska Rozewie

Latarnia morska wyjątkowo pięknie prezentuje się wieczorami, po zachodzie słońca. To obowiązkowy punkt do zwiedzania na mapie Jastrzębiej Góry. Została wybudowana w XIX wieku, ma 32 metry wysokości i największy zasięg świetlny spośród wszystkich innych latarni znajdujących się na wybrzeżu – jej światło zobaczymy nawet z prawie 50 km! Do zwiedzania dla turystów jest udostępniony taras widokowy i wnętrze latarni. Można tam obejrzeć z bliska, jak wyglądają instalacje obsługujące latarnie, a także zobaczyć pozostałości po jednej z modernizacji latarni.

Muzeum figur woskowych

Muzeum figur woskowych to doskonała atrakcja w szczególności dla rodzin z dziećmi. Można tutaj dokładnie obejrzeć piękne prace artystów tworzących figury woskowe, a także zrobić sobie zdjęcie z ulubioną postacią z ulubionej bajki. Znajdziemy tutaj podobizny ważnych postaci historycznych, osób publicznych, ikon popkultury i filmowych bohaterów.

Odwrócony dom

Dom Do Góry Nogami oddalony jest od Jastrzębiej Góry o około 6 kilometrów. Jest niesamowitą atrakcją, która wciąż zdobywa popularność w różnych miastach polski. Budowla jest odwrócona do góry nogami zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Wchodząc do środka, zobaczymy meble i przedmioty codziennego użytku, które również są odwrócone.

Jastrzębski klif

Jastrzębski klif to najwyższy klif na wybrzeżu. Ma on 33 metry wysokości, podobnie jak latarnia morska. Prowadzi na niego dość dużo stopni, ale zdecydowanie warto. Zbocza klifu porastają zachwycające bukowe lasy. Klif jest obowiązkowym punktem widokowym i wyjątkową atrakcją zarówno dla osób miejscowych, jak i turystów. Doskonałe miejsce na spacer, piknik lub ciepły, letni wieczór z książką.

Plaża w Jastrzębiej Górze

Żeby dojść na plażę w Jastrzębiej Górze, musimy pokonać co najmniej kilkadziesiąt wspomnianych już stopni. Plaża jest piękna – z jednej strony piaszczysta, z drugiej nieco bardziej kamienista. Zdecydowanie warto wybrać się tutaj rano, kiedy jest najcieplej lub wieczorem na zachód słońca.

Lisi Jar

Lisi Jar znajduje się na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, który jest ogromnie popularną atrakcją turystyczną. Ma około 50 metrów głębokości i 350 metrów długości. Zbocza wąwozu porośnięte są gęstym lasem bukowym, który zamieszkują zwierzęta leśne. Znajduje się tu także schronisko „Nad lisim jarem” i pamiątkowy obelisk.

Restauracja Jastrzębia Góra

Kiedy już zmęczymy się nieco zwiedzaniem i zgłodniejemy, warto odwiedzić restaurację w Jastrzębiej Górze, funkcjonująca przy Primavera SPA. Doskonały wybór alkoholi, świeże, lokalne produkty, przepisy najlepszych szefów kuchni i gotowanie na żywo – to właśnie oferuje restauracja. Jastrzębia Góra to zatem doskonałe miejsce zarówno na wypoczynek czy zwiedzanie, jak i zjedzenie przepysznych lokalnych posiłków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *