Czy buty ze skóry to dobry wybór na zimę?

Czy buty ze skóry to dobry wybór na zimę?

Artykuł sponsorowany.

Zima to nie tylko temperatury poniżej zera i śnieżne opady, ale równie często także rozmokła breja i mroźny wiatr. Przy takiej aurze chcemy zapewnić sobie maksimum komfortu i oczekujemy, że nasze zimowe obuwie skutecznie przeciwstawi się tym wszystkim niesprzyjającym warunkom pogodowym. Czy w takim razie buty ze skóry są dobrym wyborem? Czym powinny odznaczać się skórzane buty na zimę, aby przetrwały te wszystkie niedogodności?

Wybierz odpowiedni rodzaj skóry - skóra licowa

Kluczowe znaczenie ma rodzaj zastosowanej skóry. Przede wszystkim obuwie zimowe może być uszyte z kilku jej rodzajów - gładkiej skóry licowej oraz szorstkich odmian skóry taki jak nubuk oraz zamsz. Gładka skóra licowa jest bardzo łatwa w pielęgnacji - wystarczy zabrudzenia usunąć wilgotną szmatką, a buty regularnie natłuszczać, czyli pastować lub używać do tego innych preparatów natłuszczających i konserwujących skórę - przy takiej pielęgnacji nie musimy się obawiać, że obuwie przemoknie czy pojawią się na niej nieestetyczne ślady. Buty Caterpillar zimowe wykonane z takiej skóry maksymalnie zabezpieczą przed mrozem i wilgocią, a ponadto przetrwają z nami wiele sezonów.

Skóra zamszowa i nubukowa

Te odmiany skóry odznaczają się innym stopniem wyprawienia, co widać przede wszystkim w ich wyglądzie, ale ma także odzwierciedlenie w ich właściwościach. Zamsz posiada delikatne, krótkie włoski, a nubuk jeszcze krótsze, co osiąga się dzięki specjalnej technice szlifowania. Jeden i drugi rodzaj skóry jest bardzo efektowny i przyjemny w dotyku, niestety jest też znacznie mniej odporny na wilgoć, a ewentualne zabrudzenia znacznie trudniej z nich usunąć, czasem jest to wręcz niemożliwe. Jeśli więc chcemy trwałe buty Caterpillar zimowe, które przetrwają największe chlapy i mrozy przez wiele sezonów, to postawmy na skórę licową - satysfakcja gwarantowana!

Inne cechy, które sprawiają, że skóra to dobry wybór na buty zimowe

Skóra oddycha! - W skórzanych, zimowych butach nie będą nam doskwierać spocone stopy. Skóra ma właściwości izolujące od warunków zewnętrznych, ale przy tym nie powoduje także kłopotliwego przegrzania od środka, czego na pewno nie zapewnią kiepskiej jakości tworzywa sztuczne. Skórzane buty na zimę są znacznie bardziej eleganckie! Jeśli chcemy, aby nasze buty zimowe towarzyszyły nam również w casualowych i bardziej formalnych stylizacjach, to wybierzmy buty z naturalnej skóry zamiast syntetyków - prezentują się znacznie bardziej elegancko i na pewno będzie łatwiej dopasować je do różnego rodzaju outfitów.  Buty ze skóry lepiej dopasowują się do stopy! Naturalna skóra jest miękka i na tyle elastyczna, że idealnie dopasuje się do kształtu naszej stopy. Ponadto buty Caterpillar zimowe mogą posiadać wyższą, miękką cholewkę, która również idealnie będzie przylegać do naszej nogi, a tym samym jeszcze lepiej zabezpieczać przed chłodem. Syntetyki zaczaj mało elegancko odstają nad kostką. Skóra licowa nie pęka! Jest to właściwość, która przesądza o trwałości obuwia. Pęknięcia i inne uszkodzenia mechaniczne to domena sztucznych materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *