Czy spodnie z przetarciami są jeszcze modne?

Czy spodnie z przetarciami są jeszcze modne?

Jeansy od dekad stanowią uniwersalny element mody, który można wykorzystać podczas kompletowania zróżnicowanych stylizacji. Poprzecierany denim po raz pierwszy zwrócił uwagę pod koniec lat 80. wraz ze wzrostem popularności hard rocka i heavy metalu, a także został zaadaptowany przez takie style, jak grunge oraz punk. Trend zniknął na początku XXI wieku, aby powrócić w wielkim stylu i szturmem wedrzeć się na wybiegi. Od kilku sezonów stylowe przetarcia stanowią nieodłączny element nowych kolekcji, ale czy w 2022 wciąż można uznać sfatygowane jeansy za modowy strzał w dziesiątkę?

Jeans wiecznie żywy

W skrócie na powyższe pytanie można odpowiedzieć: tak. Po części związane jest to z popularnością bawełnianych spodni. Różnorodność krojów oraz znakomity wygląd sprawiły, że denim stanowi doskonałe uzupełnienie zarówno stroju codziennego, jak i smart casualowego. Przetarte jeansy, chociaż nie pasują do bardziej formalnych okazji, są wciąż wybierane przez aktorów, muzyków oraz celebrytów, którzy chcą zaakcentować bardziej odważne stylizacje. Koniec końców nic tak nie podkreśla buntowniczego ducha, jak lekko zniszczone ubrania. O ile większość koszul, bluz oraz kurtek nie wygląda zbyt dobrze z rozcięciami i przetarciami, jeans zachowuje doskonały wygląd, co zwróciło uwagę takich tytanów mody jak Karl Lagerfeld. W nadchodzącym roku modnie sfatygowany denim pozostanie ważnym trendem i nic nie wskazuje, aby sytuacja zmieniła się w nadchodzącym czasie.

Jak nosić przetarte jeansy?

Podczas doboru takich spodni koniecznie trzeba pamiętać, że nasza stylizacja musi wyglądać naturalnie. W przeciwnym razie zamiast ciekawości wywołamy niezbyt przychylne komentarze oraz uśmiechy. Nasze jeansy nie powinny mieć zbyt dużych dziur, co utrudni traktowanie naszego stroju poważnie – w modzie mniej znaczy więcej. Naturalnie wyglądające przetarcia oraz niewielkie otwory nadadzą nam odpowiednio buntowniczego charakteru. Trzeba przy tym pamiętać, że to my nosimy ubrania, a nie na odwrót. Nawet najlepiej dobrana stylizacja inspirowana rockersami czy Jamesem Deanem nie uczyni z nas symbolu męskości, jeżeli zabraknie nam pewności siebie. Odzież wygląda tak dobrze, jak my się czujemy podczas jej noszenia – w przypadku jeansów z przetarciami zdanie jest to podwójnie prawdziwe. Co więcej, podczas noszenia takich spodni musimy pamiętać, że stanowią one mocny akcent w naszej stylizacji, dlatego powinniśmy w takim wypadku unikać nadmiaru dodatków.

Moda w Twoich rękach

Nawet jeżeli nie zamierzamy kupować spodni od największych nazwisk w branży modowej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie stworzyć parę stylowo poprzecieranych jeansów. Wystarczy do tego pilnik do paznokci lub papier ścierny Jedyne, o czym musimy pamiętać, to aby zachować naturalny wygląd dziur.  Nie tylko poprzecierane spodnie są trendy. Spróbuj łączyć np. sukienki z poprzecieraną kataną, lub spódniczkę mini z dziurami wraz z dopasowanym topem. To jaką stylizację stworzysz zależy tylko od Twojej wyobraźni. Poprzecierane jeansy to tylko wstęp do tworzenia niepokornych i charakternych stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *