Dekoracje stołu na co dzień

Dekoracje stołu na co dzień

Każda dbająca o estetyczny wystrój wnętrza kobieta, pragnie mieć pięknie urządzone wnętrze. Wbrew pozorom na to, jak prezentować się będzie całość mają wpływ poszczególne elementy. Niekiedy drobny detal może rozjaśnić pomieszczenie i sprawić, że stanie się ono szykowne i eleganckie.

Zrób to sam

Odpowiednio udekorowany stół stworzy wspaniały klimat, a co więcej, zapewni przyjemną atmosferę w czasie posiłków. Dekoracja stołu powinna iść w parze z umiarkowaniem - przeładowanie różnymi motywami ozdobnymi zaburzy całą harmonię i wprowadzi nieład. Właściwe dostosowanie dekoracji do potrzeb to nie lada umiejętność. W większości przypadków warto postawić na klasykę. Stylowa aranżacja, połączona z nutką wystawności, sprawdzi się znakomicie – bo to właśnie prostota jest kluczem do sukcesu.

Obrus czy bieżnik?

Jeśli mamy piękny, zadbany stół, postawmy na bieżnik – po cóż przykrywać go warstwą płótna? Ładny blat sam w sobie stanowić może element dekoracyjny. Jednak i w całości przykryty obrusem będzie wyglądać zjawiskowo. Przeróżne tkaniny i ozdobne materiały mogą znakomicie udekorować każdy stół. Do codziennego wystroju lepiej postawić na obrusy wykonane z poliestru, które są plamoodporne. Bardzo interesującą opcją są także obrusy lniane. Len – podobnie jak poliester – jest odporny na plamy, a do tego niezwykle wytrzymały. Dzięki swojej strukturze i barwie lniany obrus wprowadzi do wnętrza naturalny, przyjemny akcent.

Bez kwiatów ani rusz

Jedną z najwspanialszych dekoracji stołowych są kwiaty. To one nadają całości wdzięk i elegancję. Niezależnie czy pojedziemy do pobliskiej kwiaciarni, czy skorzystamy z tego co oferuje nam producent kwiatów sztucznych, liczy się kreatywność i wyrażenie swojej osobowości. Nie bójmy się łączyć różnokolorowych rodzajów kwiatów, które z pozoru mogą do siebie nie pasować. Im bardziej wymyślny bukiet, tym więcej radości zagości na stole. Bardzo ważnym elementem stworzonej kompozycji kwiatowej będzie wazon. Na rynku dostępnych jest tak wiele modeli, że bez wątpienia każdy wybierze coś w swoim guście. My proponujemy postawić na wysoki, szklany wazon, wypełniony pięknymi, drobnymi kamyczkami.

Nie zapomnijmy o funkcjonalności

Dekorując stół pamiętajmy czemu on tak naprawdę służy. Dekoracja stołu nie powinna być chaotyczna i przytłaczająca. Stół służy do spożywania posiłków z rodziną i przyjaciółmi. Zatem nic nie powinno temu przeszkadzać – a już na pewno nie dekoracja. Ozdoby muszą być rozmieszczone tak, aby swobodne rozkładanie naczyń było możliwe. Pięknie ozdobiony stół sprawi, że będziemy chcieli przy nim długo siedzieć – śmiać się, cieszyć, rozmawiać. Dekoracja stołu jest sposobem na świętowanie swojej codzienności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *