Jak nauczyć syna golenia się? Poradnik z nutą humoru i całkiem na poważnie

Jak nauczyć syna golenia się? Poradnik z nutą humoru i całkiem na poważnie

Artykuł partnera.

Golenie nie jest łatwą sztuką i opanowanie jej zajmuje pewien czas, a są i tacy, którzy właściwie całe życie nie są w stanie odpowiednio posiąść tajemnej wiedzy, jak się golić, by się nie zaciąć. Wynika to przede wszystkim z roztargnienia i zaniedbań sprzętu do golenia. Jeśli pierwsze kępki zarostu pojawiły się na twarzy Twojego syna, to czas na naukę. Jak nauczyć syna golenia się. Poznajcie nasz poradnik z nutą humoru i całkiem na poważnie.

Gdy na twarzy pojawi się pierwszy meszek – dobierz odpowiednią maszynkę dla syna

Pierwszy zarost jest dla Twojego syna raczej powodem do śmiechu niż do dumy. Rośnie nieregularnie, czasem prezentuje się niczym mleko pod nosem. Jednak nawet taki zarost warto usuwać. W końcu nie wygląda się w nim zbyt męsko. W tym przypadku bliżej chłopakowi do kozy niż do mężczyzny, choć i koza ma gęstszy zarost. Ale tak już całkiem poważnie, należy zaopatrzyć syna w odpowiednią maszynkę do golenia. Warto wybrać maszynkę motylkową, która jest łagodniejsza od tej z otwartym ostrzem. Na maszynce nie warto oszczędzać, bo przecież będzie służyła chłopakowi od teraz przez długi czas. Dlatego maszynka na żyletki będzie odpowiednim wyborem. Oczywiście nie można golić się na sucho i jeśli Twój syn podejmował próby Twoją maszynką, to z pewnością szybo to odkryłeś ze względu na armagedon w łazience i maszynkę z ostrzem nie nadającą się do użytku. Lepiej zawczasu zaopatrzyć syna niż czekać aż przez nieumiejętne posługiwanie się ostrzem zrobi sobie niechcący krzywdę.

Czy tradycyjne akcesoria do golenia zarostu się sprawdzą?

Warto zastanowić się, czy tradycyjne akcesoria do golenia zarostu się sprawdzą. Mamy tu oczywiście na myśli brzytwę. Ta ze stałym ostrzem wymaga jeszcze skórzanego paska do czyszczenia i narzędzia do ostrzenia. W przypadku jej użytkowania trzeba mieć sporą wprawę, aby krew nie lała się niczym w filmach Quantina Tarantino. Zatem proponujemy pędzle do golenia, a także brzytwy na żyletki. Tradycyjne akcesoria do golenia w sklepie Beardman.pl będą odpowiednim wyborem, choć oczywiście możecie wybrać maszynkę do golenia na żyletki. Nie zapomnij o kremie lub piance do golenia, bo w przypadku tradycyjnych metod golenie na sucho nie wchodzi w grę.

Z włosem czy pod włos – naucz syna golić się bezpiecznie

Jak wiadomo są dwie podstawowe metody golenia: z włosem lub pod włos. Druga jest dokładniejsza, ale trudniejsza. Stąd na początek gdy zarost jest jeszcze miękki i słaby warto zdecydować się na golenie z włosem. Jest to prostsze, bo i kąt golenia jest większy. W przypadku golenia z włosem wynosi ok. 30 stopni, a przy goleniu pod włos – 15 stopni. W drugim przypadku nie ma zatem zbytnio marginesu błędu.

Pamiętaj o zmiękczeniu zarostu i ochronie skóry po goleniu – przekaż synowi wiedzę, którą przekazał Ci Twój ojciec

Jeśli Twój syn chce zapuścić brodę i ją trymować, ale na razie rośnie mu nieregularny meszek, to przekonaj go by jeszcze z tym poczekał. Zdradź również tajniki dbania o brodę. Powiedz, że położenie na twarz gorącego ręcznika przed goleniem dobrze otwiera pory. Dzięki temu lepiej przyjmują piankę lub krem, a golenie przebiega szybciej. Przypomnij o tym, że zawsze po goleniu powinien sięgnąć po krem lub balsam, który łagodzi podrażnienia i zmiękcza skórę. Przekaż, że przy zapuszczaniu brody niezwykle ważna jest cierpliwość, bo to proces długotrwały. Przekonaj, że codzienne golenie sprawia, że jest mniejszy problem z ewentualnymi wrastającymi włoskami. Zakup też dla syna peeling, którego powinien używać raz do dwóch razy w tygodniu. Jeśli kiedykolwiek miałeś usuwany wrastający zarost, to wiesz jak jest to bolesne, dlatego sprawienie, że prawdopodobieństwo jego pojawienia się będzie mniejsze jest bardzo ważne. Możesz też wręczyć synowi vucher do barbera. Tam dowie się, jak tradycyjnie usuwa się zarost. Jednocześnie poczuje się od razu doroślej. Warto pamiętać, że na kondycję męskiego zarostu wpływ ma dieta, aktywność, a także odpowiednia ilość snu i tę wiedzę także powinieneś przekazać. W razie skaleczenia sprawdzi się ałun i warto go także zakupić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *