Jak odzyskać chęć do działania

Jak odzyskać chęć do działania

Apatia i brak poczucia konieczności wstania z łóżka. Dopada dużo z nas, ale tylko nieliczni poddają się temu całkowicie. Większość osób spokojnie odbija się i wraca w nurt, bogatsza o doświadczenie.

Natręctwa

Także myśli. Często gdy popadamy w takie odrętwienie nie oznacza, że jesteśmy bezczynni. Mózg musi się czymś zająć. I wynajduje sobie z braku laku coraz to bardziej innowacyjne problemy. Nasze dłonie bez sensu coś tam koło paznokci zdrapują w czasie gdy wzrok zawieszony na ścianie widzi tylko kolejne obrazy przesuwane w projektorze myśli.

Wyjść

Niekoniecznie na zewnątrz, ale z siebie. Skorupa nie odpadnie tak od razu, trzeba ją powoli kruszyć, tak aby nie było szoku. Pomagają w tym… kolorowanki. Tworzenie swojego świata na papierze albo w programie pozwala wypchnąć wiele na światło dzienne. Możemy zacząć od gotowych wzorów, nawet tych dla dzieci, poprzez mandale po własne kompozycje. Pomaga.

Etapy

Zatrzymanie się zbyt długo na kolorowaniu nie pomoże nam skruszyć do końca tej warstwy skafandra. Nie znaczy to, że mamy rzucić kolorowanie. Znajdujemy kolejne zajęcie dodając je do naszych codziennych aktywności. Może to być cokolwiek, jak chociażby nauka kolejnego słówka języka węgierskiego. Albo zrobienie jednej, banalnej rzeczy z tych „do zrobienia”. Niech to będzie coś szybkiego i łatwego, względnie przyjemnego. Jutro znajdziemy sobie kolejną rzecz.

Pomoże nam stres

Myślisz, że stresujesz się wystarczająco swoim stanem? Nie o taki nam stres chodzi. Raczej o podniesienie adrenaliny. Boisz się węży, idź do zoologicznego. Nie, nie kupować, wystarczy popatrzeć na wijącego się, śliskiego gada. Wracając wybierz trasę przez park, nawet jak to w przeciwnym kierunku. Przedstawione tu propozycje to tylko schematy. Można zacząć faktycznie od nich, a potem po kolei pokonywać kolejne. Zastanawiasz się po co droga powrotna przez park? Wracając w ten sposób zrobisz dwie kolejne rzeczy. Pogapisz się na drzewa, nadłożysz drogi, a jak będziesz mieć szczęście to i zmokniesz. W domu trzeba się będzie wysuszyć, a to dodatkowe zajęcie. Z czasem będzie coraz łatwiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *