Jak pozbyć się zbędnych kilogramów? Odżywki na spalanie tłuszczu

Jak pozbyć się zbędnych kilogramów? Odżywki na spalanie tłuszczu

Artykuł partnera

Kiedy lato i ciepłe dni już za pasem, a słońce zaczyna coraz mocniej przypiekać, wielu z nas chce wrócić do formy, żeby dobrze wyglądać w stroju kąpielowym, albo po prostu komfortowo czuć się w swoim ciele. Nie zawsze jednak mamy czas żeby spędzać godzinę za godziną w siłowni. Zdarza się też że pomimo wysiłków, efekty przychodzą wolniej niż byśmy tego oczekiwali. Wtedy z pomocą przychodzą odżywki na spalanie tłuszczu. Nie zastąpią co prawda ćwiczeń oraz zdrowej diety, ale mogą nam pomóc, kiedy zależy nam na szybszych efektach. Suplementy wspomagające spalanie tłuszczu mogą działać na różne sposoby. Do większości dostępnych na rynku środków należy zwiększenie poziomu energii, stymulacja metabolizmu, czy tłumienie łaknienia. Wybór właściwej odżywki na spalanie tłuszczu może się jednak okazać nie lada wyzwaniem. Zanim zachęceni opisem na stronie sklepu przystąpimy do zakupu, warto dowiedzieć się, czym spalacze tłuszczu się od siebie różnią, w przypadku kogo mogą się sprawdzić, oraz czy w ogóle warto w nie inwestować.

Spalacze termogeniczne

Suplementy termogeniczne są jednymi z najpopularniejszych spalaczy tłuszczu. Mają one na celu stymulację naszego układu nerwowego. Takim spalaczem znanym każdemu z nas jest chociażby kofeina. Oprócz niej można wyróżnić chociażby guaranę, wyciągi z miłorzębu, czy zielonej herbaty. Termogeniki prowadzą do zwiększenia energii oraz pobudzenia do zwiększonego wysiłku - zarówno fizycznego, jak i umysłowego. Przyspieszają również metabolizm poprzez podniesienie temperatury ciała. Kofeina nie jest wskazana dla każdego, ze względu na jej właściwości podnoszące ciśnienie krwi, dlatego należy pamiętać o zachowaniu umiaru w jej stosowaniu.

Blokery i suplementy hamujące apetyt

Istnieje kilka rodzajów blokerów, do których - jak sama nazwa sugeruje - należy blokowanie pewnych substancji, by w wyniku czego ograniczyć magazynowanie się tłuszczu. Blokery węglowodanów hamują rozkład węglowodanów, przez co nie zostają one odłożone w postaci tłuszczu. Zajadasz stres? To za sprawą kortyzolu, którego poziom podnosi się w sytuacjach stresowych, a wraz z nim poczucie głodu. Blokery tej substancji hamują jej wydzielanie, dzięki czemu w sytuacjach wzmożonego stresu nie będziesz sięgać po jedzenie. Istnieją również suplementy wspomagające spalanie tłuszczu, które wchłaniają go bezpośrednio. Należy do nich chociażby chitosan, który związuje się z tłuszczem zanim ten zostanie wchłonięty przez organizm. Działają one na podobnej zasadzie co suplementy hamujące apetyt, które działają na ośrodek głodu i sytości w mózgu. Właściwości hamujące apetyt ma chociażby wyciąg z rośliny hoodia.

Wspomaganie tarczycy

Odpowiedzialna za regulację metabolizmu jest tarczyca. Zwiększenie poziomu jej hormonów, zwłaszcza hormonu T3, prowadzi do wzmożonego spalania tkanki tłuszczowej. Spalacze tłuszczu wspomagające tarczycę działają również aktywująco na enzymy lipolityczne, które biorą udział w rozpadzie komórek tłuszczowych. Ten rodzaj odżywki na spalanie tłuszczu skierowany jest szczególnie do osób, u których pomimo ograniczenia ilości spożywanych kalorii, utrata tkanki tłuszczowej nie przebiega w zadowalającym tempie. Oczywiście to nie wszystkie suplementy wspomagające spalanie tłuszczu dostępne na rynku. Na każdej stronie oferującej tego rodzaju produkty, znajdziesz ich różne rodzaje, często reklamowane jako cudowny sposób na odchudzanie. Należy jednak pamiętać, że spalacze tłuszczu mają nam jedynie pomóc, a nie zastąpić zdrową dietę oraz ćwiczenia fizyczne. Odżywki na spalanie tłuszczu zawsze kupuj w sprawdzonych sklepach, albo aptekach, a jeśli możesz, skonsultuj uprzednio swój wybór z trenerem lub dietetykiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *