Jak zabezpieczyć dziecko przed deszczem – wybierzmy kalosze!

Jak zabezpieczyć dziecko przed deszczem – wybierzmy kalosze!

Mnóstwo dzieci uwielbia zabawy w deszczu. Skakanie po kałużach, błotne zabawy i inne szaleństwa dają maluchom wiele radości. Jednak kluczowe jest to, by odpowiednio zabezpieczyć nasze dziecko przed deszczem. W dzisiejszym tekście zastanowimy się zatem, czego nie może zabraknąć w garderobie starszych, jak i młodszych dzieci.

Rozwój i ogólne samopoczucie dziecka

Coraz świadomiej podchodzimy do tematu szeroko rozumianej aktywności fizycznej. Dbamy o to, by nasze dzieci już od narodzin spędzały czas na świeżym powietrzu. Oprócz tego, że istotne jest hartowanie pociech, powinniśmy im zapewnić także zabawę. Naturalnie musimy pamiętać o tym, aby dzieci ubrać odpowiednio do panujących warunków atmosferycznych. Koniecznie musimy zwrócić uwagę na to, by było im wystarczająco ciepło, ale nie zbyt ciepła. Maluchy są niezwykle aktywny, dlatego też w trakcie zabaw mogłoby dojść do przegrzania organizmu, co wcale nie niesie za sobą pozytywnych korzyści zdrowotnych. Latem problem wydaje się o wiele łatwiejszy do rozwiązania, gdyż zazwyczaj zakładamy niewiele warstw odzieży i wybieramy lekkie buty, kiedy towarzyszą nam słoneczne dni. Jednak w momencie, kiedy pory roku się zmieniają i dni są coraz chłodniejsze, a za oknem mamy chmury i deszcz, również warto wyjść na spacer i świetnie się bawić. Koniecznie musimy jednak pamiętać o tym, by odpowiednio się przygotować. Oprócz tego, że należy zaopatrzyć się w dedykowane do aury ubrania, nie możemy zapominać o tym, jak istotną rolę będą odgrywały dobrze dobrane buty. Jakie obuwie zatem należy wybrać, kiedy za oknem chłodno i deszczowo? Oczywiście potrzebne będą kalosze.

Buty do zadań specjalnych, czyli kalosze dla dzieci

Kalosze dla dzieci to buty wielozadaniowe. Niektórzy rodzice uważają, że będą one potrzebne sporadycznie, gdyż tak naprawdę nie warto wychodzić na zewnątrz w deszczowy dzień. Jednak mając świadomość tego, jak ważną rolę odgrywa budowanie odporności dzieci już od pierwszych chwil życia, warto pamiętać nie tylko zdrowej diecie, wysokiej jakości śnie i innych aspektach, ale musimy zwrócić uwagę także na codzienną aktywność na świeżym powietrzu. Kalosze zatem okazał się świetnym wyborem w przypadku obuwia dla dzieci bez względu na ich wiek. Istotne jednak jest to, żeby wybrać modele, które faktycznie będą spełniały swoje zadanie. Ponadto muszą być one wygodne, gdyż tylko wtedy dziecko będzie chętnie je zakładać. Powinniśmy także zwrócić uwagę na to, by wybrać odpowiedni rozmiar do stopy malucha. Pamiętajmy, że w przypadku tego obuwia możemy zostawić około półtora centymetra luzu dla stopy ze względu na to, że często inwestujemy w dodatkowym wkład ocieplający, albo po prostu zakładamy dzieciom grubsze skarpety, by ochronić ich stopy przed chłodem. Naturalnie warto zwrócić uwagę również na to, by kalosze dziecięce niewiele ważyły. Istotną kwestią podczas wyboru jest także wysokość cholewki. Warto zwrócić uwagę na to, by nie była ona zbyt niska, gdyż łatwo może wlać się do butów woda w trakcie zabawy, a z kolei zbyt wysokie rozwiązanie będzie utrudniała chód dziecięcy. Oczywiście musimy również mieć świadomość tego, że kalosze wcale nie są synonimem butów niewygodnych i zniekształcających stopy dzieci. Wybierając rozwiązanie wysokiej jakości, możemy liczyć na to, że będziemy wspomagali prawidłowy rozwój stopy.

Jak możemy zachęcić dziecko do noszenia kaloszy?

Przede wszystkim warto zapytać malucha o jego preferencje. Niewątpliwie świetnym wyborem okażą się kalosze z różnymi postaciami z bajek lub w jego ulubionych wzorach czy kolorach. Jeżeli pozwolimy dziecku na wybór kaloszy, z pewnością poczuje się ona doceniony. Oczywiście na początku warto samodzielnie wybrać określone modele, które będą wyróżniały się solidnością wykonania oraz wysoką jakością. Jeżeli nasze dziecko niechętnie spędza czasu na zewnątrz, a w pochmurne dni woli zostać w domu, możemy pokazać mu poprzez zabawę, jak przyjemne może być skakanie po kałużach, ale tylko wtedy, gdy ma się do tego odpowiednie buty. Niewątpliwie spacery w deszczu czy różnego rodzaju atrakcje nawet w niezbyt zachęcająca deszczowe dni, mogą być doskonałym spędzaniem czasu w gronie rodzinnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *