Jak zachować spokój w ciąży?

Jak zachować spokój w ciąży?

Telefon i instalowane na nim aplikacje są nieodłączną częścią współczesnego życia. Aplikacje ułatwiają nam wiele codziennych czynności, także tych związanych z medycyną. Powszechnie przyjmuje się, że ciąża to cudowny. Jest to jednocześnie bardzo stresujący czas w życiu kobiety. Przez 9 miesięcy kobiecie towarzyszy radość ale i lęk o zdrowie i życie małej istotny mieszkającej w brzuchu. Nieustannie chce wiedzieć, czy to co dzieje się z jej organizmem jest normalne. Z odpowiedzią i ogromną pomocą przychodzi aplikacja ciążowa.

Aplikacja ciążowa - do czego może się przydać?

Aplikacja ciążowa pozwala przejść przez okres ciąży z zachowaniem spokoju. Dzięki aplikacjom dedykowanym dla kobiet w ciąży możemy śledzić rozwój naszego dziecka od poczęcia do narodzin. Niektóre z dostępnych na rynku aplikacji pozwalają na wprowadzanie objawów, które towarzyszom kobietą w ciąży każdego dnia. Dzięki temu młoda mama ma pewność, że nie umknie jej żaden ważny szczegół. Aplikacja dla kobiet w ciąży to swojego rodzaju asystent, który jest dostępny przez całą dobę i towarzyszy przyszłej mamie na każdym etapie ciąży. Aplikacja ciążowa pozwala także na zdobywanie wiedzy o ciąży, porodzie i rozwoju dziecka. Często zawiera porady ekspertów w dziedzinie medycyny, położnictwa i inne pomocne wskazówki. W aplikacjach tego typu dostępne są także checklisty, które pozwalają w sprawny sposób przygotować wyprawkę czy też spakować torbę do szpitala. Stosowanie aplikacji dla ciężarnych pozwala być na bieżąco z etapem rozwoju dziecka. Aplikacja ciążowa odlicza także liczbę dni, która pozostała do daty planowanego porodu. Pozwala to na dobre rozplanowanie działań, które są konieczne do zrealizowania przed pojawieniem się dziecka na świecie.

Już czas? Licznik skurczy

Końcówka ciąży to niewątpliwie bardzo emocjonujący czas. Przyszłe mamy zastanawiają się, czy bez trudu rozpoznają moment, w którym należy udać się do szpitala. W sklepach z aplikacjami dostępna wirtualna pomoc w postaci licznika skurczy. Licznik skurczy pomaga przyszłym mamom dobrze policzyć skurcze. Aplikacja analizuje długość i częstotliwość skurczy dzięki czemu bez problemu wskazuje odpowiedni moment na udanie się do szpitala. Dodatkowo licznik skurczy określa to w której fazie porodu znajduje się rodząca. Niektóre aplikacje liczące skurcze tworzą dodatkowo wykres, który pokazuje przebieg porodu. Używanie takiej aplikacji jest bardzo proste i możliwe nawet podczas bardzo bolesnych skurczy. Warto jednak pamiętać, że aplikacja nie może być jedynym wyznacznikiem postępującego porodu. Zawsze należy ufać swojej intuicji i słuchać swojego ciała.

1 thought on “Jak zachować spokój w ciąży?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *