Jaki sport jest najzdrowszy

Jaki sport jest najzdrowszy

Każdy praktycznie sport to potencjalne kontuzje. Zdarzają się każdemu. Jednak samo uprawianie spotu wzmacnia mięśnie i to nas chroni od kontuzji naprawdę dotkliwych.

Zdrowy czy niezdrowy

Jak to jest z tym sportem? Wyliczając dyscypliny, których uprawianie to czyste szaleństwo, zwykle wystarczy zwracać tylko uwagę na własne możliwości. Zbytnie przesilenie mięśni może się dla nas skończyć niekomfortowo i przymusową bezczynnością do chwili wygojenia się. Dlatego uprawiając jakąkolwiek dyscypliną „mierzmy siły na zamiary”.

Powoli do przodu

Dość dużo osób, szczególnie tych niemłodych uważa że sport jest nie dla nich. Bo już wiek i kondycja nie ta co kiedyś. Jak się nie dbało o siebie to nie ma się co dziwić zadyszce na czwarte piętro. Chcąc to zmienić nie rzucajmy się na głęboką wodę. Stopniowo, zaczynając od spacerów rozruszajmy zastane stawy i sparciałe mięśnie.

Wszystko dla ludzi, z umiarem

Tak samo jest ze sportem. Uprawiamy go po to aby właśnie być zdrowym. Ma nam pomóc nie tylko w pozbyciu się wielu dolegliwości wynikłych z zastania. Ruch poprawia krążenie i wydolność serca. To także sposób na pozbycie się nadmiaru tłuszczyku, który w późniejszym wieku potrafi być bardzo uporczywy. Kiedy zacząć uprawiać sport? Teraz. Nie ma, że od wiosny, czy od następnego tygodnia. Zwykle kończy się takie obiecywanie odwlekaniem w nieskończoność. Nie kupujmy też drogiego sprzętu, na początek wystarczy nam wycieczka rowerem czy nawet pieszo po zakupy. Kilka takich rundek o własnych siłach bez pomocy koni mechanicznych i na pewno poczujemy się zmachani. Na poważniejsze kroki przyjdzie czas jak już bez problemu będziemy uwijali się z drogą na czwarte piętro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *