Jaki sport uprawiać

Jaki sport uprawiać

Czy wybór sportu może być zmartwieniem? Dla niektórych na pewno. Tym bardziej jak do tej pory należało się do rasy kanapowców. Jednak każdy z nas ma własne predyspozycje, które się proszą aby je wykorzystać.

Co sprawia nam przyjemność

Pierwszym krokiem aby sobie uświadomić własne chciejstwa jest przyjemność. Tam gdzie czujemy się świetnie, co zawsze pragnęliśmy mieć albo być. Gorzej jak nic nas nie porusza, wtedy można próbować po kolei tego co jest w zasięgu ręki.

Skąd mogę wiedzieć czy lubię ten sport

Czasem spojrzenie na dany sport od strony entuzjastów potrafi pomóc. Warto pooglądać sobie kanały na YouTube prowadzone przez tych co siedzą w danym sporcie całym ciałem i duszą. Oni potrafią pokazać bez obrazy jego mankamenty oraz to jak wygląda od środka.

Próba nie strzelba

Co nam szkodzi spróbować swoich sił. Nikt nam nie powie na dzień dobry, że nadajemy się do biegania. Dużo ludzi czuje się w tym sporcie niekomfortowo. Wielu preferuje raczej rower albo jazdę konną zamiast przebierania nogami w tę i z powrotem.

Jaka piękna okolica

Swoje poszukiwania zacznijmy od okolicy i określmy możliwości, zarówno finansowe jak i zaplecze. Może się okazać, że mamy świetne ścieżki do jazdy rowerem, po górach porośniętych lasem. Inni dla takich rzeczy pokonują często duże kilometry. Nasze zaplecze to miasto z dwiema ulicami i jednym rondem? Sprawdźmy co mamy poza nim. Dużo dróg polnych to potencjalne trasy rowerowe, konne czy do biegania albo chodzenia, nawet z aparatem fotograficznym. Tak naprawdę cała strategia tkwi w naszym nastawieniu do życia. Szukamy czegoś co nas poruszy i zachęci do działania, a nic tak nie dodaje nam skrzydeł jak akceptacja czy słowa uznania. Więc może poszukajmy wsparcia wśród grup niekoniecznie rówieśników. Nawet publikując zdjęcia z pokonywanych tras można zachwycić niejednego. Okaże się wtedy, jak bardzo dużo mamy do możliwości.

1 thought on “Jaki sport uprawiać

  1. Tez mam tak, że jak mi się nie chce gdzieś ruszyć to wymyślam wymówki. Ale fakt, okolicę to mam przepiękne do jazdy na rowerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *