Jakie buty wybrać dla mężczyzny na wesele w plenerze?

Jakie buty wybrać dla mężczyzny na wesele w plenerze?

Odpowiednio dopasowane obuwie to bardzo ważny element każdego stroju – zarówno kobiecego, jak i męskiego. Buty są dobierane nie tylko do kreacji, ale również do okazji.

Męskie buty na wesele

Jedną z okazji, na jaką panowie bardzo starannie wybierają obuwie z pewnością jest wesele. Mowa tutaj nie tylko o obuwiu dla pana młodego, ale również dla świadka czy gości, którzy są zaproszeni na to wydarzenie. Wesele zazwyczaj kojarzy się ze strojem dla panów takim jak garnitur czy smoking. Do kreacji wybiera się eleganckie obuwie, dopasowane pod względem kolorystycznym i z odpowiednich materiałów. Błyszczące, lakierowane półbuty ze skóry najwyższej jakości to jedne z częściej wybieranych do takich zestawień modeli. Jednakże obecnie, szczególnie w sezonie letnim organizuje się coraz więcej różnorodnych imprez w plenerze, a wśród nich jest również bardzo wiele wesel. Na weselach w plenerze coraz częściej nie obowiązuje sztywna etykieta dotycząca ubioru. Można wybrać nieco mniej oficjalne stroje, a tym samym również nieco mniej oficjalne obuwie, które je uzupełni. Sportowe garnitury lub stroje w stylu casual, w których spodnie typu chinosy łączy się ze sportowymi koszulami, doskonale sprawdzają się na strój dla gości na takie imprezy. Okazuje się, że coraz częściej również przyszli mężowie rezygnują z bardzo oficjalnego stroju na rzecz nieco większej wygody. Wesele w plenerze wymaga odpowiedniej wygody, dlatego też wybór właściwego obuwia z pewnością ma ogromne znaczenie.

Modele męskiego obuwia na plenerowe imprezy

Rezygnując z eleganckiego obuwia na rzecz nieco wygodniejszych modeli na plenerowe imprezy, wielu panów wybiera mokasyny. Nie tylko doskonale komponują się one z wieloma stylizacjami, ale również są idealne na letnie dni i imprezy w plenerze. Aby jednak bez problemu przetrwać w nich długie imprezy, trzeba zwracać uwagę na wybór obuwia z odpowiednich materiałów. Różnorodny wybór kolorów i modeli mokasynów, jak na przykład na stronie: https://wojas.pl/buty-meskie-polbuty-mokasyny sprawia, że bez trudu można wybrać idealne obuwie. Mokasyny zaliczane są do obuwia w stylu casual, więc nie zawsze muszą być idealnie dobrane pod względem koloru do zakładanego stroju. Oczywiście nie można zapominać również o tym, że mokasyny jako obuwie potrzebują skarpet. Najlepiej zdecydować się na krótkie, bawełniane skarpety tak zwane stopki, które będą niewidoczne po założeniu butów. Na bardziej gorące dni można wybrać modele nieco bardziej przewiewne, na przykład z wycięciami, które sprawiają, że o wiele więcej powietrza dociera do stóp. Mokasyny to modele sportowe, jak również nieco bardziej eleganckie. Wybierając je na imprezę, lepiej zdecydować się na te drugie. Zazwyczaj mają bardziej klasyczny wzór, jak również pozbawione są dodatków, które często mają buty w sportowym stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *