Jakie zalety mają wizyty domowe pulmonologa?

Jakie zalety mają wizyty domowe pulmonologa?

Na pewno każdy chce cieszyć się nienagannym zdrowiem. Dobre samopoczucie to połączenie wielu czynników - diety, aktywności fizycznej, ale też genów. Jednak jeśli nie dbamy o nasz organizm często wtedy przytrafiają się różne choroby. Coraz częstszymi chorobami są te, związane z tym czym oddychamy. Zanieczyszczenia z powietrza oraz alergeny w nim zawarte są częstymi przyczynami chorób.

Przyczyny chorób pulmonologicznych

W dzisiejszym świecie dość mocno zanieczyszczonym utrzymanie dobrego stanu zdrowia czasami jest problemem. Powietrze, którym oddychamy jest zanieczyszczone i ma znaczący wpływ na płuca oraz oskrzela. Z roku na rok przybywa coraz więcej chorób alergicznych, chorób płuc, spowodowanych jakością powietrza oraz pożywienia. Jednak to nie tylko to ma wpływ na nasze zdrowie - styl życia i używki bardzo obciążają i niszczą nasz organizm. Starając się poprawić w stronę zdrowia, jesteśmy w stanie zmniejszyć ryzyko, ale nie zawsze wyeliminować. W takich przypadkach konieczna będzie pomoc specjalisty - pulmonologa.

Kim jest pulmonolog?

Lekarz pulmonolog to osoba zajmująca się leczeniem chorób płuc, często lekarz ten posiada także specjalizację z zakresu alergologii, ponieważ te dwie dziedziny mocno się ze sobą łączą. Dolegliwości spowodowane alergią bardzo często mają negatywny wpływ na płuca oskrzela, a nawet zatoki. Najczęstsze choroby płuc i oskrzeli to astma, zapalenie oskrzeli, obturacyjna choroba płuc. Zapalenie płuc to groźna choroba, która może doprowadzić do zaburzenia oddychania. Zakres chorób wewnętrznych układu oddechowego, którymi zajmuje się pulmonolog jest znacznie szerszy. W ostatnich latach do pocztu chorób leczonych przez pulmonologów doszedł COVID.

Wizyty domowe

Niekiedy stan zdrowia pacjenta nie pozwala na to aby pojawił się na wizycie w gabinecie lekarskim, w takie sytuacji niezbędna jest wizyta domowa. Wizyty prywatne pulmonologa to ułatwienie dla pacjentów z niepełnosprawnościami, chorobami współistniejącymi, dzieci i osób starszych. Lekarz pulmonolog podczas wizyty domowej ma możliwość poświęcenia swojemu pacjentowi więcej uwagi i czasu niż w placówce medycznej z powodu braku kolejki innych osób i określonego czasu na każdego pacjenta czekającego na poczekalni. Pulmonolog może dokładnie zbadać oraz wysłuchać pacjenta. Lekarz na koniec wizyty w razie potrzeby również wystawi receptę oraz zwolnienie z pracy, szkoły. Możliwość wizyty domowej ogranicza także ryzyko zarażeniem się innymi chorobami z zakresu chorób wewnętrznych. Lekarzy można znaleźć chociażby w sieci po hasłach "pulmonolog wizyta prywatna". Wyniki możemy przefiltrować po opiniach, odległości i innych czynnikach, na których nam zależy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *