Konsultacja lekarska online – jak to się wszystko odbywa?

Konsultacja lekarska online – jak to się wszystko odbywa?

Konsultacje lekarskie online stały się bardzo popularne w czasie trwania pandemii i wygląda na to, że taka opcja pozostanie z nami na długi czas. Ludzie uświadomili sobie w końcu, że bardzo często zapisujemy się na wizytę, na której wcale nie musieliśmy się pojawiać - wszystko mogło odbywać się przez telefon albo przez Internet. Najczęściej wygląda to w ten sposób w przypadku przedłużania recepty albo w momencie, gdy dopadł nas niewielki problem zdrowotny – katar, alergia, przeziębienie. Lekarz może postawić nam diagnozę tylko na podstawie udzielanych przez nas informacji i nie musi on przeprowadzać dodatkowych testów - nie musi więc również wcale widzieć nas w swoim gabinecie. Wystarczy, że zobaczy nas na ekranie komputera i będzie słyszał nasz głos. Patrząc na konsultacje lekarskie online recepta jest tym, po co najczęściej zgłaszamy się do takiego specjalisty – jest to także recepta na coś, co przyjmujemy od długiego czasu. Jeżeli ktoś nie wie jeszcze co mu dolega to na pewno potrzebna jest mu bardziej wnikliwa opieka medyczna. Jeżeli jednak doskonale zna swoją chorobę i potrzebuje po prostu uzupełnić zapas lekarstw – wizyta online to dla niego najlepsza możliwa opcja.

Jak przebiega konsultacja online?

Aby taka konsultacja się odbyła - potrzebny jest stały dostęp do sieci. Najpierw musimy się na nią umówić i to również robimy przez Internet – lub przez telefon. Jakiekolwiek zakłócenia mogą znacznie to utrudnić, tym bardziej, że cała wizyta trwa tylko 15 minut. W przypadku problemów po którejkolwiek ze strony – konieczne może być przełożenie takiej wizyty. Po uzyskaniu połączenia przystępujemy już do rozmowy, podczas której możemy przedstawić swoje obawy, omówić wyniki badań i poprosić o zmianę dotychczasowej dawki leku lub skorzystanie z zupełnie innej metody leczenia. Potem otrzymujemy receptę na konkretne produkty i możemy uzyskać także zwolnienie do pracy. Zapisując się na konsultacje lekarskie online recepta zostaje wypisana na dowolne nazwisko - np. Marcin Łata - i umieszczony jest tam jeszcze nasz numer PESEL. To najważniejsze informacje, które są niezbędne do jej otrzymania. Czasami jesteśmy także proszeni o informacje dotyczące nazwy i dawki leku - w momencie, gdy zażywaliśmy go już wcześniej. Najpewniej jednak nasz lekarz będzie miał do tego dostęp. Jeżeli korzystamy z usług innego specjalisty to warto mieć przy sobie zdjęcie poprzedniej recepty, którą realizowaliśmy.

Zalety konsultacji online

Konsultacje online są przede wszystkim załatwiane szybko – nie musimy przez nie zmieniać całego swojego planu dnia. Możemy też uzyskać poradę w krótkim czasie, bo kolejka oczekujących na wizyty online jest znacznie krótsza niż w przypadku zwyczajnej poradni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *