Koszt przeszczepu włosów

Koszt przeszczepu włosów

Utrata włosów na głowie to bardzo częsta przypadłość dotykająca nie tylko mężczyzn, ale również kobiety. Zakłada się, że problem ten może dotyczyć nawet 40 % mężczyzn po 50 roku życia. Niestety wiele osób nie może się pogodzić ze zmianą koloru i utratą włosów. W związku z tym bardzo popularne stały się różnego rodzaje preparaty, których zadaniem jest zatrzymanie tego procesu. Niestety działanie większości z nich jest znikome, dlatego nie jest to skuteczna metoda. Ostatnią deską ratunku dla łysiejącej głowy jest przeszczep. Jak wygląda i ile kosztuje przeszczep włosów?

Jak wygląda przeszczep włosów?

Przeszczep włosów stał się kilka lat temu niezwykle popularny. Zawdzięcza to wysokiej skuteczności i bardzo naturalnemu efektowi końcowemu. Zadaniem przeszczepu włosów jest nadanie im większej gęstości w okolicach głowy. Zabieg polega na pobraniu włosów z grubszych części skóry głowy, a następnie przeszczepieniu ich do łysiejącej lub przerzedzającej się części. Co bardzo istotne, włosy mogą zostać również przeszczepione z innych części ciała pacjenta. Co bardzo istotne, przeszczep włosów to zabieg bardzo bezpieczny, a ryzyko odrzucenia jest stosunkowo niskie. Mogą z niego skorzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Najpopularniejszą metodą przeszczepu włosów jest pobranie od pacjenta małego paska owłosionej skóry o średnicy około 1 centymetra. Następnie z pobranej skóry wydziela się małe implanty, zawierające od 1 do 3 mieszków włosowych. Kolejnym etapem jest wszczepie tychże implantów w skórę głowy. Jak widać, jest to zabieg mało inwazyjny. Po około 10 dniach od przeprowadzonego zabiegu, można wrócić do normalnego życia. W przypadku pojawienia się ranek, nie ma konieczności dodatkowego leczenia. W takim przypadku wystarcza zazwyczaj maść z antybiotykiem. W przypadku pojawienia się bólu, miejsce przeszczepu należy schłodzić przy użyciu kompresów. Można także używać tradycyjnych leków przeciwbólowych, na przykład paracetamolu lub ibuprofenu. Przeszczepy wykonywane w obrębie głowy należą do dość skutecznej metody. Należy jednak przyjąć że:
  • przeszczepione włosy wraz z biegiem lat mogą się w naturalny sposób przerzedzać,
  • przeszczep będzie znacznie mniej skuteczny u osób, które posiadają uśpione mieszki włosowe,
  • ok. 10-80 % włosów poddanych przeszczepowi, odrośnie dopiero po okresie około 4 miesięcy.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Koszt przeszczepu włosów jest zależy od tego jakiej części i wielkości ciała dotyczy. W przypadku głowy są to ceny od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Przeszczep owłosienia zaliczany jest do zabiegów medycyny estetycznej. W związku z tym, wykonywany jest jedynie przez prywatne kliniki zajmujące się operacjami plastycznymi. Niestety w naszym kraju nie wykonamy przeszczepu włosów na kasę chorych. Jedynym wyjątkiem jest przeszczep włosów w obrębie blizny głowy. Chodzi tutaj przede wszystkim o rozległe blizny, powstałe w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Na szczęście kliniki zajmujące się medycyną estetyczną współpracują z wieloma bankami, dzięki czemu dla mniej zamożnych pacjentów istnieje możliwość wykonania przeszczepu i płatności ratami. Koszt zabiegu rozłożony na raty nie będzie więc tak dużym obciążeniem dla portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *