Książki o medycynie naturalnej

Książki o medycynie naturalnej

Popularność medycyny naturalnej

Medycyna naturalna towarzyszy rodzajowi ludzkiemu od zawsze. Zioła przez tysiące lat były głównym składnikiem medykamentów mających zwalczyć przeróżne dolegliwości. W XXI pierwszym wieku pochylamy głowy nad powrotem do naturalnych środków leczniczych.

Oto ranking książek skupiających wszystkie najważniejsze aspekty ziołolecznictwa i medycyny naturalnej.

Wielki przewodnik po medycynie naturalnej, Andrzej Szymański

Znana i ceniona pozycja w świecie wydawniczym, która znajduje się w domu wieli miłośników zielarstwa. Książka daje solidną dawkę wiedzy na temat medycyny naturalnej, dzięki niej można poznać najważniejsze zasady ziołolecznictwa, wprowadzić nowe metody do swojej codziennej diety, uzupełnić domową apteczkę o naturalne składniki, a wszystko otrzymane w sposób przystępny i zrozumiały.

Atlas medycyny naturalnej, Opracowanie zbiorowe

Wyjątkowe opracowanie stworzone przez specjalistów. W Atlasie można znaleźć popularne, naturalne metody leczenia, przypisane do różnych dolegliwości. Co ciekawe, książka zawiera także wskazówki na temat terapii oddechem lub z zakresu aromaterapii.

Ziołowa klinika zdrowia. Fitoterapia dla zdrowego i długiego życia, David Hoffman

Rekomendowana przez wydawnictwa naukowe książka jest kompleksowym przewodnikiem po świecie fitoterapii, napisana przez światowej sławy specjalistę Davida Hoffmanna, dla którego ziołolecznictwo jest stało się główną alternatywą dla medycyny konwencjonalnej. W swojej dziedzinie jest ekspertem.

Pozycja zawiera informacje na temat ziół zwalczających konkretne dolegliwości, związane nie tylko z nagłym pogorszeniem stanu zdrowia, ale też wieku, psychiki i wielu innych czynników. David Hoffman udowadnia, że czytanie książek o tematyce holistycznej pomoże w skuteczny sposób zastąpić znane nam medykamenty.

Ajurweda. Księga domowych środków leczniczych, Vasant D. Lad

O ajurwedzie powstają nie tyle książki, ale całe zbiory. Uznawana w Indiach od tysięcy lat za główną tradycję uzdrawiającą, w Europie zyskuje coraz więcej zwolenników.

Ajurweda ukazuje nam w łatwy sposób, jak można przywrócić naturalny porządek w organizmie. Jednocześnie wyjaśnia, skąd biorą się różne dolegliwości i jak temu łatwo zaradzić.

Autor Vasant Lad jest uznanym, światowej sławy ekspertem w zakresie praktyki i korzyści zdrowotnych medycyny ajurwedyjskiej.

1 thought on “Książki o medycynie naturalnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *