Łóżeczko dla dziecka – dostawne czy tradycyjne?

Łóżeczko dla dziecka – dostawne czy tradycyjne?

Artykuł sponsorowany.

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia mieszkania, w którym pojawia się dziecko, jest łóżeczko. Jeszcze kilkanaście lat temu rodzice nie mieli problemów z jego wyborem, ponieważ rynek w tym zakresie dysponował dość wąską ofertą. Dziś jest inaczej. Łóżeczka dostawne, stacjonarne, turystyczne – to jedynie przykłady asortymentu, jaki spotkacie w sklepach. Na co się zdecydować?

Łóżeczko tradycyjne

Łóżeczko tradycyjne znają chyba wszyscy. Najczęściej wykończone jest elementami drewnianymi, tworzącymi barierę ochronną. Kupicie je w niezliczonej liczbie wersji kolorystycznych. Mogą być opcjonalnie wyposażone w drabinki, które przydają się, gdy dziecko samodzielnie chodzi. Łóżeczka tradycyjne wyróżnia przede wszystkim trwałość. Często służą wielu pokoleniom, a wymianie podlega jedynie materac. Jeśli decydujecie się na to rozwiązanie, wybierzcie mebel nieco większy, który wystarczy na co najmniej kilka lat. Zwróćcie jednak uwagę na jeden istotny aspekt – materac. Powinien być wygodny, antyalergiczny i zapewniać maluchowi właściwą wentylację podczas snu czy leżakowania. Nie oszczędzajcie na tym elemencie wyposażenia, a dzięki możliwościom, jakie oferuje szybka gotówka, wybierzecie wysokogatunkowy materac, gwarantujący dziecku najwyższy komfort.

Dziecko przy rodzicach

Wielu młodych rodziców chce mieć przysłowiowe oko na swoje dziecko, nawet w nocy. Idealnym rozwiązaniem jest więc łóżeczko dostawne. Czym się charakteryzuje? Możecie je z łatwością umieścić przy swoim łóżku, a odpinany bok umożliwia połączenie łóżeczka z materacem rodziców, do czego służą specjalne pasy. To doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla młodych mam, karmiących piersią. Pamiętajcie jednak, że łóżeczka te są niewielkie i sprawdzą się najlepiej podczas pierwszych miesięcy życia dziecka. Łóżeczka dostawne mogą opierać się na klasycznej konstrukcji drewnianej lub być wykonane z materiału, umieszczonego na lekkiej i stabilnej ramie. Wybierajcie modele wyposażone w kółka, umożliwiające sprawne przemieszczanie łóżeczka w sypialni. Weźcie pod uwagę także rodzaj ściany bocznej. Nie zawsze trzeba ją zdejmować, dlatego też warto zainwestować, w czym pomoże szybka gotówka, w modele z siatkowym wykończeniem, które ułatwi obserwację dziecka.

Na co się zdecydować?

Oba rozwiązania są bardzo dobre, a wybór konkretnego zależy od waszych oczekiwań czy indywidualnego podejścia do kwestii opieki nad dzieckiem. Jak wspomnieliśmy, łóżeczko dostawne cechuje się mniejszymi rozmiarami, dlatego też nie będzie służyć zbyt długo, w przeciwieństwie do jego tradycyjnego odpowiednika. Gdy wasze dziecko nieco podrośnie, musicie być przygotowani na zakup kolejnego mebla, w czym pomoże szybka gotówka. Łóżeczko dostawne jest z pewnością lepszym rozwiązaniem w miejscach o niewielkiej powierzchni. Jeśli dysponujecie sypialnią, której układ nie pozwala na ustawienie dodatkowych mebli, wówczas złotym środkiem jest łóżeczko dostawne. Wersja tradycyjna nie pozwala już na tego rodzaju manewry, głównie ze względu na stałą wysokość łóżeczka. Wyposażenie dziecięcej sypialni powinno zapewniać przede wszystkim wygodę samemu maluchowi, ale także jego rodzicom. Pamiętajcie więc, aby poszczególne rozwiązania dopasowywać do wielkości i układu pomieszczenia. Niezwykle ważny jest, niezależnie od łóżeczka, materac. To od niego bowiem zależy komfort i jakość snu najmłodszego członka rodziny. Zadbajcie więc, aby to wyposażenie łóżeczka było najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *