Magnetoterapia w domu – w co warto się wyposażyć?

Magnetoterapia w domu – w co warto się wyposażyć?

Aparaty do magnetoterapii cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród osób, które chcą korzystać z leczenia polem magnetycznym w domu. Magnetoterapia wykazuje szerokie działanie terapeutyczne, przede wszystkim przeciwbólowe, przeciwzapalne i regeneracyjne. Na czym polega magnetoterapia w domu i co daje?

Magnetoterapia – co to jest?

Magnetoterapia to zabieg fizykoterapeutyczny wykorzystujący lecznicze właściwości pola magnetycznego. Jest to rodzaj energii, która ma wysoką zdolność przenikania tkanek. Po dotarciu do zmienionych chorobowo struktur, mobilizuje je do regeneracji, a jednocześnie działa przeciwbólowo, przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Energię tę generuje aparat do magnetoterapii, czyli magnetronik. Urządzenie można kupić na własny użytek. Posiadanie aparatu do magnetoterapii to prosty sposób na zapewnienie sobie stałego dostępu do zabiegów, które mogą być wykonywane bez wychodzenia z domu. Magnetoterapia kojarzona jest przede wszystkim jako metoda łagodzenia dolegliwości bólowych w stanach pourazowych lub pozabiegowych w obrębie układu ruchu. Jej dobroczynne właściwości są jednak znacznie szersze i obejmują m.in.:
  • poprawę krążenia,
  • obniżenie nadmiernego napięcia mięśni,
  • lepsze odżywienie tkanek, co wpływa na przyspieszenie gojenia się ran,
  • wsparcie w leczeniu migren,
  • wzmocnienie odporności organizmu.
Magnetoterapia jest wykorzystywana w wielu dziedzinach medycyny, a jej stosowanie może przynieść świetne efekty lecznicze.

Magnetoterapia – wskazania i przeciwwskazania

Wykonywanie zabiegów magnetoterapeutycznych zalecane jest w przypadku licznych chorób i dolegliwości, w tym, m.in.:
  • złamania kości,
  • zwichnięcia i skręcenia stawów,
  • osteoporozy,
  • spastyczności mięśni,
  • niepłodności,
  • choroby Chrona,
  • astmy, nieżytu nosa, zapalenia oskrzeli,
Zabieg nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania – energia przenika przez ubrania, ortezy czy gips. Należy jednak pamiętać, że istnieją pewne ograniczenia w jej stosowaniu. Przeciwwskazania do magnetoterapii obejmują m.in. ciążę, obecność choroby zakaźnej czy korzystanie z rozrusznika serca. Ryzyko wystąpienia skutków ubocznych magnetoterapii jest niewielkie. Mogą pojawić się problemy ze snem czy zaburzenia widzenia, jednak występują one bardzo rzadko.

Magnetoterapia w domu – jak wygląda?

Pierwszym krokiem do wykonywania zabiegu w warunkach domowych jest, oczywiście, zakup zestawu do magnetoterapii. Warto udać się w tym celu do sklepu medycznego, dysponującego atestowanym i w pełni bezpiecznym produktami. Cenna będzie również możliwość skorzystania z fachowego doradztwa – zarówno w odniesieniu do wyboru urządzenia, jak i samodzielnego posługiwania się nim. Korzystanie z aparatu do magnetoterapii w domu jest jednak bardzo proste, a sam zabieg można wykonywać podczas oglądania telewizji czy czytania książki. Należy tylko pamiętać, by przed włączeniem urządzenia założyć ubrania pozbawione metalowych elementów, zdjąć biżuterię i zegarek oraz usunąć z otoczenia przedmioty zawierających metalowe części, w tym telefon komórkowy. Cena urządzenia na magnetoterapii oscyluje w granicach dwóch tysięcy złotych. Aparat domowy zapewnia bogaty wybór programów terapeutycznych, a dzięki kompaktowym rozmiarom bez problemu można zabrać je w podróż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *