Modne sporty

Modne sporty

Moda zmienia się praktycznie co kilka lat, a dla tych co są najbardziej na topie co roku. Jednak nawet najnowsze nie pomogą nam trendy jeśli będziemy się nosić bez stylu. To samo dotyczy sportu.

Trochę nowości

Jak tak przyjrzymy się dokładniej to widzimy, że dochodzą do repertuaru chętnie uprawianych sportów nowe dyscypliny.

Wodny świat

Wodniacy nie mają co narzekać na brak nowych powiewów w swoim świecie. Ostatnio coraz większą, nie tylko w Polsce, popularnością cieszy się wakeboard. W tym sporcie pływa się specjalną deską, po wodzie trzymając się liny przymocowanej do motorówki albo do wyciągu. Miejsce do tego przystosowane nazywa się wakepark. Zazwyczaj powstaje na rzekach lub zalewach czy żwirowniach. Jest to też świetny sposób na ich zagospodarowanie.

Howerboard

Jest to nic innego jak deskorolka elektryczna. Z tą jednak różnicą, że ma tylko dwa duże koła 8” lub 11”, zamontowane po obu końcach. Jeździ się na tej desce też trochę inaczej, bo szerszą krawędzią ustawia się w kierunku jazdy. Skręcamy balansując ciałem i zmieniając środek ciężkości. Na takiej desce można się całkiem fajnie rozpędzić do ponad 10 km/h. A do tego można jeżdżąc na nim uprawiać aerobik.

Trochę odkurzone

O ile wakeboard czy elektryczna deskorolka to faktyczne nowości, tak czasem spotykamy się z nową, fajnie brzmiącą nazwą, a w przybliżeniu okazuje się, że to tylko podrasowane dobrze znane dyscypliny.

Runmageddon

Brzmi cokolwiek strasznie i tak właśnie jest. Wyścig określany mianem piekielnego nie zasłużył sobie na taki przydomek za nic. Na zawodników czeka tor przeszkód jak najbardziej wyszukanych. Od mokrego lepiącego się nawet do powieki błota po czołganie się pod nisko zawieszonymi zasiekami. Ogólnie do pokonania są przeszkody tak wyszukane jak tylko się da. Zawsze jednak towarzyszy im klimat wspaniałej zabawy i dobrego współzawodnictwa.

Łucznictwo konne

Jest to dyscyplina, którą odgrzebano na naszym własnym podwórku. Co ciekawe ma ona coraz więcej zapaleńców nie tylko wśród Polaków, ale zdobywa coraz większe zasięgi za granicami. Ten rodzaj sportu odtworzono tak naprawdę ze starych ksiąg, zapisków dotyczących walk konnych łuczników. Tu do opanowania mamy tak naprawdę dwie umiejętności, strzelania z łuku i jazdy konnej. Uprawianie sportu to nie tylko modny dodatek do życiorysu. Sprawność fizyczna pomoże nam nie tylko w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała ale też dzięki temu wymodelujemy sylwetkę. Poza tym uprawiając sporty na świeżym powietrzu, wśród zieleni łatwiej się odprężyć i nabrać nowych sił do pracy.

1 thought on “Modne sporty

  1. Ja najczęściej jeżdżę na rowerze, ale widziałem kiedyś jak pływają na wakeboardzie. Nie wiem czy bym się odważył 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *