Operacja plastyczna nosa – kiedy robić?

Operacja plastyczna nosa – kiedy robić?

Przeprowadzanie operacji plastycznych – niezależnie od tego, którą część naszego ciała chcemy im poddać – zawsze wiąże się z koniecznością właściwego przygotowania pacjenta. Przyczyny, dla których pacjent decyduje się na wykonanie takiego zabiegu, także są bardzo indywidualne. Musimy jednak wiedzieć, że niezależnie od tego, z jakiego rodzaju przyczynami mamy do czynienia, zawsze zabieg taki wykonuje lekarz o specjalizacji chirurgia plastyczna. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą musimy wiedzieć o operacji plastycznej (nie tylko nosa), jest to, że zawsze wykonywana jest ona w placówkach medycznych. Co jeszcze warto jest wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zabieg korekty nosa?

Przeprowadzenie wywiadu i badań

Podstawą, jeśli chodzi o prawidłowe przygotowanie pacjenta do zabiegu operacji plastycznej nosa, jest nie tylko to, aby dokładnie wiedział on, na czym taki zabieg polega oraz jak długi czas potrzebny jest na gojenie się ran. Niezwykle istotne jest też sprawdzenie zdolności pacjenta do takiej operacji pod kątem medycznym. W tym celu, lekarz prowadzący i przygotowujący pacjenta do zabiegu korekty nosa, musi nie tylko sprawdzić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych wynikających np. z problemów z pracą serca czy zaburzeń krzepliwości krwi. Uczulenie na substancje medyczne podawane np. w znieczuleniu także jest bardzo ważne. Zabiegu, jakim jest korekcja nosa, nie wykonuje się także bez wcześniejszego wykonania tomografii komputerowej głowy. Dopiero wówczas, kiedy wynik badań będzie odpowiedni, a tym samym nie wystąpią żadne przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu, pacjent może zostać mu poddany.

Przyczyny, dla których decydujemy się wykonać korektę nosa

Skoro wiemy już, jak dokładnie wygląda proces przygotowania pacjenta do przeprowadzenia zabiegu korekty nosa, pora przyjrzeć się temu, jakie są najczęstsze przyczyny przeprowadzania takiej operacji. Prawdą jest, że operacje plastyczne nosa, to obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z dziedziny chirurgii estetycznej. Zdecydowanie najczęstszym powodem, dla którego decydujemy się na przeprowadzenie zabiegu korekty nosa, jest przede wszystkim poprawa naszego wyglądu. Nie ma się też co oszukiwać – grupą społeczną, która najczęściej decyduje się na taki zabieg, są kobiety. Nie oznacza to jednak, że mężczyźni nie wykonują korekty nosa. W tym drugim przypadku, jeśli chodzi o przyczyny, prym wiodą jednak względy zdrowotne. Najczęściej, korektę nosa ze względów zdrowotnych przeprowadza się wtedy, kiedy np. nasza przegroda nosowa jest nieprawidłowo osadzona, co skutkuje np. częstymi infekcjami czy problemami z oddychaniem. Innym powodem, mogą być zmiany skórne, które powodują ból a jednocześnie wyglądają bardzo nieestetycznie.

Artykuł powstał przy wsparciu https://timeless.com.pl/zabiegi/chirurgia-plastyczna/operacja-plastyczna-nosa/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *