Pielęgnacja włosów po ciąży – najlepsze sposoby na wypadające włosy

Pielęgnacja włosów po ciąży – najlepsze sposoby na wypadające włosy

Nadmierne wypadanie włosów to problem, z którym po urodzeniu dziecka mierzy się większość kobiet. Jest on niezwykle uporczywy zarówno pod względem estetycznym, jak i psychicznym, ponieważ może przyczyniać się do obniżenia pewności siebie. Na szczęście są sposoby, dzięki którym można zahamować ten proces. Sprawdźmy, jak radzić sobie z wypadaniem włosów po ciąży.

Nadmierne wypadanie włosów po ciąży — czym jest spowodowane?

Nadmierne wypadanie włosów, czy też łysienie po ciąży, czyli tzw. łysienie poporodowe, to powszechny problem. Związany jest on bezpośrednio z pracą hormonów. W czasie ciąży poziom estrogenu jest bardzo podwyższony. To przyczynia się między innymi do tego, że włosy są w tym czasie niezwykle mocne, gęste i błyszczące. Kilka miesięcy po porodzie, poziom estrogenów drastycznie spada, a to z kolei sprzyja wypadaniu włosów. Natężenie tego zjawiska może być różne. U niektórych kobiet włosy wypadają dosłownie garściami. U innych zaś, stają się jedynie przerzedzone. Proces ten trwa zwykle maksymalnie do 9 miesięcy. Po tym czasie cebulki włosowe wracają do normy. Nie zmienia to jednak faktu, że przez cały ten okres kondycja włosów może ulec znacznemu pogorszeniu, a zanim nowe włosy odrosną, minie przecież jeszcze dużo czasu. Dlatego też kluczowe w tym okresie jest przede wszystkim wzmocnienie włosów. Odpowiednia pielęgnacja włosów po ciąży to recepta na szybką ich odbudowę.

Dieta na wypadające włosy

Odpowiednia dieta, bogata we wszystkie niezbędne składniki odżywcze, to jeden z najważniejszych czynników wpływających na kondycję włosów. Z włosami jest bowiem podobnie jak ze skórą – ważne, aby zadbać o nie od wewnątrz. Stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety jest więc niezwykle istotne. Po ciąży najważniejsze jest, aby dostarczyć organizmowi w szczególności składników, które mają bezpośredni wpływ na kondycję włosów. Możemy zaliczyć do nich między innymi biotynę, witaminy z grupy B, żelazo, no i oczywiście kwasy Omega 3 i 6. Te ostatnie są szczególnie istotne. Gdzie ich szukać? Przede wszystkim w rybach, dobrej jakości oliwach, czy choćby nasionach chia.

Suplementy diety i witaminy dla kobiet karmiących piersią

Zrównoważona dieta to podstawa. Jednak każda mama doskonale wie, że przy kilkutygodniowym dziecku bardzo trudno jest zadbać o idealne zbilansowanie diety. Dlatego też wszystkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały warto uzupełnić przy pomocy odpowiedniej suplementacji. Obecnie na rynku dostępne są specjalne witaminy dla kobiet karmiących piersią. Są one skomponowane tak, by zapewniać mamom wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Wybór takich preparatów jest ogromny. Warto jednak sięgać po sprawdzone suplementy diety, których działanie koncentruje się przede wszystkim na polepszaniu kondycji włosów. Dzięki temu pielęgnacja włosów po ciąży będzie skuteczniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Codzienna pielęgnacja włosów po ciąży — jakich kosmetyków używać?

Dla utrzymania jak najlepszej kondycji włosów po ciąży, warto stosować także odpowiednią pielęgnację. W tym czasie kosmyki są szczególnie narażone na działanie czynników zewnętrznych oraz silnych preparatów. Dlatego też w pierwszych miesiącach po porodzie warto zrezygnować ze stylizacji na ciepło, czy też bardzo ciasnych upięć. A jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów po ciąży, jeśli chodzi o kosmetyki? Tutaj przede wszystkim wygrywają wszelkie delikatne szampony o naturalnym składzie. Warto stosować także na co dzień odpowiednio dobraną odżywkę, a przynajmniej raz w tygodniu robić peeling skóry głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *