Podolog w Warszawie – sprawdź, jakie zabiegi stóp wykonuje

Podolog w Warszawie – sprawdź, jakie zabiegi stóp wykonuje

Zdrowe stopy to podstawa zdrowego układu ruchu. Coraz więcej osób zaczyna świadomie dbać o zdrowie swoich stóp. Czasami jednak domowa pielęgnacja nie wystarczy. Stopy są wszakże narażone na wiele dolegliwości, z którymi ciężko jest poradzić sobie samemu. Z pomocą przychodzą nam podolodzy, specjaliści do spraw leczenia stóp.

Wrastające paznokcie – popularna dolegliwość w Warszawie, leczona przez podologa

Spora grupa osób przychodzi do gabinetu Podocenter z problemem wrastających paznokci. Najczęstszą przyczyną tej dolegliwości jest nieumiejętne obcinanie paznokci. Gdy skracamy je zbyt mocno, zaburzamy naturalny tor wzrostu paznokcia przez co zaczyna on wbijać się w skórę palca. Inną przyczyną jest noszenie zbyt ciasnego obuwia. Podolog w terapii wrastających paznokci stosuje nieinwazyjne i bardzo skuteczne metody leczenia. Na przykład indywidualnie dobrane klamry korygujące.

Na czym polega pedicure leczniczy i czym różni się od kosmetycznego?

Pedicure kosmetyczny to zabieg mający na celu jedynie upiększenie naszych stóp. Pedicure leczniczy, wykonywany przez podologa, ma za zadania utrzymać nasze stopy w doskonałej kondycji zdrowotnej. Podczas jego wykonywania podolodzy nie wymaczają stóp w wodzie, co eliminuje ryzyko usunięcia zbyt dużej ilości naskórka. Na suchej skórze łatwiej jest też rozpoznać zmiany chorobowe. Zabieg polega na obcięciu i opracowaniu paznokci, a także opracowaniu skóry podeszwy stóp.

Najczęstsze problemy skóry stóp w Warszawie

Popularnymi zmianami chorobowymi skóry stóp są odciski i modzele. Te pierwsze powstają poprzez stały i punktowy ucisk na skórę. Modzele są często konsekwencją wady stopy, płaskostopia poprzecznego. Obie zmiany chorobowe podolog usuwa bezboleśnie za pomocą specjalnej frezarki i skalpela podologicznego. Aby pozbyć się problemu raz na zawsze, specjaliści z Podocenter eliminują także przyczynę powstawania stwardniałej skóry, na przykład stosując indywidualne wkładki ortopedyczne, które odciążają stopę. Sprawdź szczegóły na stronie tego gabinetu podologicznego: www.podocenter.pl

Nie ignoruj problemów ze stopami

Im dłużej zwlekasz z udaniem się po pomoc do specjalisty, tym dłuższy i trudniejszy będzie proces leczenia. Stopy są w stanie wytrzymać wiele niedogodności, ale nawet one mają swój limit. Dlatego ważna jest ich codzienna pielęgnacja. Warto także od czasu do czasu udać się do podologa, który zbada nasze stopy pod kątem chorób i profesjonalnie usunie wszystkie zgrubienia skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *