Przeszczep włosów – ile kosztuje zabieg i czy można płacić w ratach?

Przeszczep włosów – ile kosztuje zabieg i czy można płacić w ratach?

Pacjenci, którzy rozważają przeszczep włosów, zastanawiają się najczęściej, ile to będzie kosztować i czy będzie ich stać na zabieg, który nie należy do najtańszych. A przecież problem łysienia dotyka aż 80% mężczyzn, w tym wielu przed 25 rokiem życia. Tymczasem wypadanie włosów staje się przyczyną kompleksów i obniżenia poczucia własnej wartości. Dlatego właśnie warto postawić na przeszczep i nie zwlekać do momentu, aż łysina będzie bardzo zaawansowana. Na jakie koszty należy się nastawić i co w sytuacji, gdy nie chcemy angażować własnych środków, by zapłacić z góry?

Przeszczep włosów - ile zapłacimy za graft?

Graft to inaczej przeszczepiony mieszek włosowy. Im bardziej zaawansowane stadium łysienia, tym więcej graftów trzeba będzie przeszczepić, aby uzyskać zadowalający efekt. Cena jednego waha się od 5 do 15 zł, choć wiele zależy od doświadczenia chirurga i obranej metody. Z tego powodu wycenę przeszczepu ustala się dla każdego klienta indywidualnie. Nie oznacza to, że nie można określić pewnych „widełek“ cenowych.

Ile może kosztować przeszczep włosów?

Lekarz oceni rozmiar łysiny, strukturę włosów, a także możliwości pobrania graftów. Wówczas może podać pacjentowi wycenę zabiegu. W przypadku warszawskiej klinki Dr Osuch Clinic, cennik przeszczepów włosów jest orientacyjny. Przykładowo, czubek głowy, a więc około 450-800 graftów, wyniesie nas od 9 000 do 14 000. Małe zakola będą kosztowały od 7 000 do 11 000 zł, a przeszczep na zakolach i czubku głowy wyniesie od 14 900 do 29 000 zł. Warto pamiętać, że w cenie wliczone są wszystkie elementy zabiegu, a więc znieczulenie, przeszczep, pozabiegowa opaska opatrunkowa i wizyty kontrolne. To ważne, bo niektóre kliniki podają bardzo niskie kwoty, a dopiero później informują pacjenta, za co musi dopłacić „dodatkowo“.

Przeszczep włosów w ofercie premium

Dla bardzo wymagających pacjentów, którzy chcą załatwić sprawę kompleksowo, przyjeżdżając na zabieg spoza Warszawy (lub spoza granic kraju), istnieje możliwość zrealizowania usługi premium. Czym się wyróżnia? Klinika organizuje dla pacjenta noclegi, transfer z lotniska, specjalną konsultację przed wylotem do domu, komplet badań przed zabiegiem, wykonanych w laboratorium, a także mezoterapię skóry głowy na rok po wykonanym zabiegu. Dodatkowo, pacjent może liczyć na konsultację online z lekarzem przed zabiegiem i późniejsze wsparcie telefoniczne przez całą dobę. Pakiet premium to wygoda i komfort, warto jednak pamiętać, że zaangażowanie dr. n. med. Piotra Osucha oraz wysoka jakość obsługi w klinice jest zawsze na takim samym, maksymalnie wysokim poziomie, bez względu na to, czy pacjent wybiera pakiet premium, czy standard. Podobnie, jeżeli chodzi o rzecz najważniejszą - czyli sam przeszczep. Tu wszystko musi zostać wykonane perfekcyjnie.

Przeszczep włosów - płatność na raty

Oczywiście, nie każdy może sobie pozwolić na jednorazowy wydatek rzędu kilku lub kilkudziesięciu tysięcy złotych. Właśnie dlatego w Dr Osuch Clinic stworzono możliwość sfinansowania zabiegu na kredyt, korzystając z usługi firmy MediRaty. W ten sposób nie trzeba angażować własnych środków, a przy załatwianiu rat pacjent musi dopełnić zaledwie minimum formalności.

Przeszczep włosów - dlaczego warto?

W ocenie dr. n. med. Piotra Osucha, jednego z najbardziej uznanych i doświadczonych specjalistów chirurgii odtwórczej włosów, to najlepsza i najbardziej efektywna forma leczenia. Wszystkie inne dostępne metody, jak zabiegi kosmetyczne, mezoterapia, suplementy, czy leki, przynoszą wyłącznie krótkoterminowe efekty. Przeszczep włosów jest też bezpieczny pacjenta, a doświadczony lekarz zadba, by zabieg przebiegł pomyślnie. Rezultaty są naturalne i trwałe - można cieszyć się swoimi własnymi, pięknymi włosami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *