Styl smart casual – czym się charakteryzuje?

Styl smart casual – czym się charakteryzuje?

Styl smart casual w ostatnich latach stał się prawdziwym hitem. Wiele pań stawia właśnie na niego ze względu na swoje walory - wysoką funkcjonalność połączoną z estetyką. Smart casual łączy ze sobą styl elegancki z elementami sportowymi i casualowymi. To złoty środek dla tych wszystkich, którzy chcą wyglądać elegancko, ale nie chcą rezygnować z wygody. Czym charakteryzuje się ten styl? Co warto o nim wiedzieć?

Świetne połączenie dwóch stylów

Smart casual z pewnością doskonale pasuje do miejskiego stylu. Osoby pracujące w urzędach czy korporacjach muszą prezentować się godnie, więc elegancja jest wskazana. Równocześnie jednak sztywne garsonki i nudne garnitury nie są praktycznym ubiorem do pracy. W rzeczywistości są one bardzo niewygodne i spędzenie w nich ośmiu godzin bywa wyzwaniem. Z tego powodu szukano nowego rozwiązania i znaleziono je. Smart casual jest nowoczesny, funkcjonalny, a do tego też wygląda elegancko tak, by stylizacje nadawały się na komplety także do pracy i specjalne okazje. Ten styl lubiany jest przez studentów i młodych ludzi, którzy chcą wyraźnie podkreślić, że nie zamierzają dać się zamknąć w sztywnych ramach białych koszul i ciasnych krawatów. Zapomnij o nudzie, postaw na smart casual.

Wyjątkowo stylizacje

Smart casual to styl, który wymaga wyobraźni. By stworzyć stylizacje, można się bawić pojedynczymi elementami i szaleć po to, by kompletować outfity, które rzucają się w oko. Przykład? Długa sukienka w kwiaty zestawiona z żakietem. Elegancka spódnica ołówkowa i T-shirt w jednolitym kolorze. Spodnie w kant z czółenkami na słupku zamiast klasycznych szpilek. Możliwości jest bardzo dużo, ale najważniejsze w nich jest to, by nie dać się zamknąć w sztywnych konwenansach. Chodzi przecież o to, by znaleźć strój odpowiedni do pracy, który równocześnie będzie wygodny.

Gdzie można wybrać się w tym stylu?

Smart casual został stworzony przede wszystkim z myślą o odzieży do pracy. Jeśli w danej firmie nie ma rygorystycznego dress code'u, to można pozwolić sobie na elementy sportowej elegancji. Sprawdzi się on także na rodzinnych imprezach oraz na romantycznych randkach. Dzięki niemu można korzystać równocześnie z zalet dwóch różnych styli, które pozornie do siebie nie pasują. To bardzo ważne zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę także fakt, że klasyczne stylizacje już dawno zrobiły się nudne i oklepane. Obecnie szuka się czegoś zupełnie nowego, co będzie wyglądało świetnie i będzie wyróżniało się na tle nudnych i powtarzalnych outfitów. Z tego powodu często na ten styl decydują się także gwiazdy telewizji. Często stylizacje w tym stylu noszą prezenterzy, którzy prowadzą programy młodzieżowe oraz artyści. Przykładem takich stylizacji może być bardzo popularne obecnie zestawienie tenisówek z garniturami. Takie stylizacje kilka lat temu wzbudzały pewne kontrowersje, ale obecnie są one traktowane jako coś modnego, co świetnie wygląda w telewizji. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, by takie stylizacje wykorzystać także w codziennym życiu. Z pewnością świetnie się sprawdzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *