Zaplanuj wyjazd z dzieckiem do Warszawy!

Zaplanuj wyjazd z dzieckiem do Warszawy!

Stolica oferuje szereg różnego rodzaju rozrywek, począwszy od zabytków, godnych odwiedzenia miejsc kultury, muzeów, teatrów, poprzez rozrywkę muzyczną, kluby i dyskoteki. W Warszawie regularnie odbywają się koncerty wielkich gwiazd muzyki czy ważne wydarzenia sportowe. W tak dużym mieście każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sposób na spędzenie wolnego czasu. Jaka forma aktywności będzie najciekawsza dla najmłodszych turystów? Sprawdź, gdzie warto wybrać się z dzieckiem w Warszawie, aby nie słuchać bez końca: mamo, tato nudzę się!

Kulturalne rozrywki nie tylko dla dorosłych

Teatr to uczta nie tylko dla dorosłego widza. Jeśli chcesz twórczo pokierować naturalną ciekawością dziecka, pobudzić jego zmysły, wyobraźnię i emocje, zafunduj mu wyjątkową niespodziankę – zaproś go na spektakl. Obecność na przedstawieniu w Teatrze Małego Widza (TMW) w Warszawie będzie atrakcją, o której dziecko długo nie zapomni. W TMW maluchy mogą poczuć się bardzo swobodnie i  współtworzyć widowisko. Podobnie wygląda oferta w Teatrze Niewielkim, gdzie również odbywają się spektakle przeznaczone dla najmłodszych. Spotkania ze sztuką, jakie oferują wybrane miejsca kultury to atrakcje dla dzieci w Warszawie, które w nieskrępowany sposób pozwalają im poznać teatr.

Muzeum nie musi być nudne!

Oglądanie wystawy w muzeum czy galerii sztuki niektórym może kojarzyć się z nudą. Małe dziecko nie będzie z zapartym tchem podziwiać dzieł malarskich wielkich mistrzów, dlatego zamiast wizyty w  Zamku Królewskim w Warszawie warto wybrać inną atrakcję tego typu. Muzeów w mieście stołecznym nie brakuje, ale warto podkreślić, że część z nich pamięta o potrzebach najmłodszych odwiedzających i gwarantuje aktywne poznawanie muzealnych eksponatów. Muzea, które łączą edukacje z rozrywką to bardzo interesujące, ale i pouczające atrakcje dla dzieci. Warszawa oferuje w tym zakresie rodzinne Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka. Działa ono w ramach Muzeum Etnograficznego. W formie zabaw i wciągających warsztatów prezentuje się tu dzieciom kulturę i polskie dziedzictwo. Miłośnicy kolejnictwa powinni udać się do Stacji Muzeum w Warszawie, miejsca, które mieści się w starym dworcu na ul. Towarowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *