Zdrowy catering – dieta, której potrzebujesz?

Zdrowy catering – dieta, której potrzebujesz?

Życie wielu Polaków pędzi w zastraszającym tempie. Mamy coraz mniej czasu dla siebie i swoich bliskich, a każdą wolną chwilę poświęcamy na naukę, pracę, nowe projekty, możliwości samorealizacji. W związku z tym, coraz rzadziej korzystamy z kuchni w naszych domach. Zamiast tego sięgamy po ofertę restauracji i fast foodów. To później może negatywnie odbijać się nie tylko na stanie naszego konta, ale i przede wszystkim na naszym zdrowiu. Tymczasem warto pamiętać, że odpowiednio zbilansowana dieta jest niezwykle istotna zarówno dla naszego samopoczucia, jak i sylwetki.

Dietetyczny catering ze zbilansowaną dietą - czyli jaki?

„Odpowiednio zbilansowana dieta” to nie jest popularny frazes. Opiera się ona głównie na Piramidzie Zdrowego Żywienia. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że każda dieta powinna dostarczać naszemu organizmowi tyle mikro- i makroelementów, aby funkcjonował on prawidłowo. Musi ona więc składać się z białka, tłuszczu, węglowodanów, składników mineralnych oraz witamin w takiej ilości, w jakiej potrzebuje ich nasze ciało. Upraszczając, chodzi o to, aby dokonywać zdrowych wyborów żywieniowych, np. zamiast tradycyjnego chleba pszennego, wybierać ten pełnoziarnisty, a zamiast słodyczy, postawić jednak na owoce. Nie dostarczamy wtedy naszemu organizmowi tzw. pustych kalorii, a sporo błonnika oraz energii, dzięki której będziemy syci i gotowi do działania. Piramida Zdrowego Żywienia nie wygląda na coś skomplikowanego. W praktyce jednak oznacza, że musimy więcej uwagi poświęcać przygotowaniu naszych posiłków oraz odpowiedniemu ich zaplanowaniu. To już dużo trudniejsze. Wyzwanie stanowi nie tylko sporządzenie jadłospisu, ale i samo gotowanie. Catering wegetariański jest opcją, która przychodzi z pomocą. W firmach, oferujących tę usługę pracują bowiem bardzo często doświadczeni dietetycy, którzy doskonale znają się na rzeczy. Nie tylko przygotują menu na cały tydzień. Gotowe posiłki otrzymasz codziennie, prosto do swoich rąk.

Dieta pudełkowa dopasowana do Ciebie

Pamiętaj o tym, że dieta pudełkowa powinna być dopasowana do Ciebie, a nie odwrotnie. W przeciwnym razie to istna droga przez mękę i możesz być pewien, że nie wytrwasz w niej długo. Dlatego wiele firm, które oferują dietetyczny catering stara się wybadać preferencje swoich klientów. Spodziewaj się więc pytań o to, czy ma być to catering wegański, wegetariański, czy może opcja mięsna? Jeśli potrzebujesz diety bezglutenowej lub bez laktozy również możesz dokonać takiego wyboru. Masz również wpływ na kaloryczność całego zestawu oraz liczbę posiłków, przywożonych codziennie do Ciebie. Możesz więc zdecydować się na odchudzanie, utrzymanie wagi lub przybranie na wadze. Kaloryczność dostępnych zestawów waha się od 1000 kcal do nawet 4000 kcal. Co ciekawe, już sam fakt posiadania przygotowanych dań może mieć ogromny wpływ na Twoją przemianę materii. Gdy wszystkie posiłki są w zasięgu Twojej ręki, możesz zacząć odżywiać się regularnie. Twój organizm będzie Ci za to wdzięczny. Jeśli jesteś zainteresowany koniecznie zapoznaj się z ofertą FitApetit Kraków.

Zero wyrzutów sumienia

Jak już wiesz, zdrowy catering planowany jest przez specjalistów. To dietetycy i food creatorzy. Dbają oni nie tylko o wartość energetyczną posiłków. Ich zadaniem jest przygotowanie inspirujących, pysznych i wysoce estetycznych dań. W efekcie otrzymujesz posiłki, które fenomenalnie smakują i sycą. Nawet podczas diety odchudzającej nie musisz martwić się o to, że będziesz chodzić głodny. Co więcej w jadłospisie mogą znaleźć się również smakowite desery, które możesz jeść bez wyrzutów sumienia. Bardzo szybko zauważysz efekty takiej diety. Najpierw poprawi się Twoje samopoczucie, łatwiej będzie Ci wstać z łóżka, będziesz miał też więcej zapału i energii. W ślad za tym zauważysz, że na wadze szybko ubywa zbędnych kilogramów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *