Aparat słuchowy dla dziecka — pomoc w poznawaniu świata

Aparat słuchowy dla dziecka — pomoc w poznawaniu świata

Świat odbierany bez wrażeń dźwiękowych jest dużo uboższy. Pozbawiony rozumienia ludzkiej mowy, ale także odgłosów przyrody, czy otaczającego świata prowadzi do społecznej izolacji. W szczególności dzieci czerpią wiedzę o otaczającym świecie wszystkimi zmysłami. W ten sposób rozwijają się i kształtują swoje doświadczenia. Pozbawione tej możliwości rozwijają się zdecydowanie słabiej. Najmłodsi, którzy urodzili się z ubytkiem słuchu, nie są jednak skazani na życie w ciszy. Nowoczesne aparaty słuchowe już od pierwszych chwil wprowadzają dziecko w świat dźwięków i umożliwiają prawidłowy rozwój.

Świat dźwięków dostępny z aparatem słuchowym dla dziecka

Język jest nieodłączną częścią ludzkiego życia. Bez jej rozumienia i nabycia umiejętności komunikacji dużo trudniej jest funkcjonować w świecie. Dziecko, które otrzyma aparat w krótkim czasie po diagnozie problemów ze słuchem, ma szansę na rozwój identyczny jak jego rówieśnicy. Wcześnie założony sprzęt pozwala plastycznemu jeszcze mózgowi na błyskawiczne dostosowanie się do nowych warunków. Nowoczesne aparaty słuchowe dla dzieci w naturalny sposób wprowadzają dziecko w świat dźwięków. Nie zniekształcają zarówno mowy, jak i innych odgłosów pochodzących z otoczenia. Dają więc szansę na harmonijny rozwój i pełne uczestniczenie w życiu. Ważne jest zarówno odpowiednie dobranie aparatu przez specjalistę zajmującego się tym problemem, jak i późniejsza rehabilitacja.

Kto może dobrać aparat słuchowy dla dzieci?

Dziecko z niedosłuchem wymaga opieki wielu specjalistów. Diagnozę stawia oczywiście lekarz audiolog. On także prowadzi leczenie i podejmuje najważniejsze decyzje. Samo dobranie aparatu, jego założenie oraz korygowanie ustawień leży w zakresie protetyka słuchu. Dziecko powinno także współpracować z pedagogiem i logopedą, którzy podczas terapii przystosują malucha do funkcjonowania z aparatem słuchowym.  Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dziecko uczęszczało do przedszkola, czy w późniejszym etapie do szkoły podstawowej. Funkcjonowanie w grupie rówieśniczej i zmierzenie się z różnymi sytuacjami będzie dodatkowym wsparciem. Konieczne są jednak regularne wizyty u specjalistów, którzy na bieżąco będą wdrażać wskazówki i leczenie, któremu powinni być poddawane dziecko. Nowoczesna wkładka uszna, jest nie tylko przepustką do świata dźwięków, ale i łatwym w obsłudze przedmiotem. Zarówno jego zakładanie, jak i zdejmowanie nie powinno przysparzać problemu. W razie jakichkolwiek pytać protetyk słuchu na pewno udzieli odpowiedzi. Zamontowany w urządzeniu wskaźnik baterii informuje o stanie naładowania. Chroni to przed sytuacjami, w których aparat niespodziewanie może przestać działa. Nowoczesny aparat to idealne rozwiązanie dla dzieci ze zdiagnozowanym niedosłuchem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *