Co warto wiedzieć o skanerze wewnątrzustnym?

Co warto wiedzieć o skanerze wewnątrzustnym?

Artykuł partnera.

Stomatologia rozwija się w bardzo szybkim tempie, co sprawia, że z każdym rokiem pojawia się coraz więcej innowacji. Jednym z największych przełomów ostatnich lat są skanery wewnątrzustne. Te nowoczesne urządzenia zrewolucjonizowały badanie kondycji uzębienia i stały się absolutnie obligatoryjnym przedmiotem w każdym gabinecie stomatologicznym.

Do czego służy skaner wewnątrzustny?

Głównym zadaniem skanera wewnątrzustnego jest pokazywanie wirtualnego obrazu jamy ustnej na ekranie komputera. Badanie pacjenta z wykorzystaniem tego urządzenia trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund, w efekcie czego jest ono idealnym patentem na usprawnienie procesu oceny stanu zębów. Dzięki zastosowaniu skanera możliwe jest nie tylko sprawdzenie potencjalnych wad zgryzu, ale też kształtu zębów czy budowy struktur anatomicznych. Skanery wewnątrzustne najczęściej stosuje się w diagnostyce implantologicznej, aczkolwiek są one przydatne również w potwierdzaniu schorzeń ortodontycznych czy protetycznych. Oznacza to, że spektrum ich zastosowań jest naprawdę bardzo szerokie i urządzenia te sprawdzają się dobrze niemal w każdych warunkach.

Jak wybrać odpowiedni skaner wewnątrzustny?

Skanery wewnątrzustne cieszą się coraz większą popularnością, co sprawia, że na rynku można znaleźć wiele urządzeń tego rodzaju. Nie wszystkie z nich wyróżniają się jednak wysoką jakością, dlatego też przed wybraniem idealnego skanera warto dokładnie przeanalizować jego specyfikację. Istotne jest przede wszystkim sprawdzenie wielkości końcówki skanującej oraz jej wagi. Eksperci rekomendują, by stawiać na relatywnie lekkie oraz niewielkie końcówki, gdyż korzystanie z nich jest o wiele prostsze i wygodniejsze. Specjaliści polecają też, aby stawiać na skanery wykorzystujące światło LED oraz oferujące skanowanie w kolorze. Dobrym wyborem będą także produkty z konfiguracją w formie wersji przenośnej i wykorzystujące technologię bezpudrową.

Skąd pozyskać skaner wewnątrzustny?

Skanery wewnątrzustne to profesjonalne urządzenia, które wyróżniają się skomplikowaną budową. Sprawia to, że zakup nowego urządzenia to przeważnie spore przedsięwzięcie, które nie jest możliwe dla każdego. Nie oznacza to jednak, że trzeba wydawać duże sumy, aby korzystać ze skanera. Istnieją bowiem firmy, które specjalizują się w wynajmowaniu tego sprzętu za relatywnie niewielkie pieniądze. Jeśli interesuje Cię wynajem skanera, to zapoznaj się ze stroną https://cereclab.pl/ - znajdziesz tam atrakcyjne skanery do wynajęcia za przystępną cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *