Ginekomastia — operacja i rekonwalescencja po zabiegu

Ginekomastia — operacja i rekonwalescencja po zabiegu

Artykuł partnera.

Kompleksy z powodu przerośniętych męskich piersi sprawiają, że rozważasz zabieg chirurgiczny? A może do takiej decyzji skłaniają Cię dolegliwości bólowe? Ginekomastia to problem, który, po wykluczeniu chorób towarzyszących, skutecznie leczy się za pomocą operacji. Przeczytaj i dowiedz się, na czym polega zabieg usunięcia ginekomastii i jak przebiega rekonwalescencja po nim.

Ginekomastia, operacja – kiedy warto ją wykonać?

Zabieg usunięcia ginekomastii z zastosowaniem liposukcji ultradźwiękowej sprawdza się u mężczyzn otyłych, u których przerost gruczołów piersiowych nastąpił w związku z przyrostem masy ciała. Stanowi również dobre rozwiązanie w przypadku ginekomastii małego lub średniego stopnia, gdy nie ma konieczności redukcji nagromadzonej tkanki gruczołowej, a pacjent odczuwa dyskomfort z powodu przerośniętych piersi. W przypadku takiej choroby jak ginekomastia operacja z wykorzystaniem liposukcji ułatwi Ci pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej i poprawi wygląd klatki piersiowej.

Ginekomastia, zabieg – na czym polega?

Jeśli chodzi o leczenie ginekomastii, zabieg polega na usunięciu nadmiaru tkanki gruczołowej. Z kolei technika z wykorzystaniem liposukcji ma na celu odessanie zbędnej tkanki tłuszczowej. W tym przypadku chirurg nacina dolną krawędź otoczki i wprowadza kaniulę połączoną z urządzeniem ssącym. Operację wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. W jej trakcie lekarz pobiera wycinek tkanki do badania pod kątem poważnych schorzeń. Z racji małego nacięcia blizna jest słabo widoczna. Biorąc pod uwagę czas potrzebny na usunięcie ginekomastii zabieg trwa do 2 godzin.

Ginekomastia

Ginekomastia, operacja – jak się do niego przygotować?

Przygotowanie do operacji ginekomastii opiera się na wykonaniu odpowiednich badań i wykluczeniu przeciwwskazań. Podczas konsultacji lekarz skieruje Cię na badanie USG, aby ocenić, czy przyczyną choroby jest nadmiar tkanki gruczołowej, czy tłuszczowej. Na około tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować z używek, a przed udaniem się na salę operacyjną trzeba zdjąć szkła kontaktowe. Jeśli zmagasz się z problemem przerostu tkanki tłuszczowej w okolicach piesi, przeczytaj, jak wygląda leczenie ginekomastii w renomowanej Klinice Medycyny Estetycznej w Gdyni i przekonaj się, czy zabieg usuwania ginekomastii jest dla Ciebie. Pamiętaj, aby jego wykonanie powierzyć doświadczonemu chirurgowi plastycznemu, który pomoże Ci dobrze przygotować się do operacji ginekomastii, co ułatwi jej przebieg i późniejszą rekonwalescencję.

Ginekomastia, zabieg – jak przebiega rekonwalescencja?

Po zabiegu ginekomastii w znieczuleniu miejscowym pacjent opuszcza klinikę tego samego dnia. Nałożona w trakcie operacji kamizelka uciskowa ułatwia gojenie się ran i zapobiega obrzękom. Nie zdejmuj jej do pierwszej zmiany opatrunku i zdjęcia szwów. Później noś ją zgodnie z zaleceniami lekarza. Rekonwalescencja po operacji ginekomastii zajmie Ci około tygodnia. Po tym czasie możesz wrócić do pracy siedzącej. Nieco dłuższy odpoczynek zaplanuj, gdy wykonujesz pracę fizyczną. Do uprawiania sportu możesz wrócić po upływie 6 tygodni. Końcowy efekt zabiegu zauważysz po miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *