Fasony męskich spodni do pracy – jaki model wybrać?

Fasony męskich spodni do pracy – jaki model wybrać?

Odpowiednio dobrany fason spodni to nie tylko sposób na ukrycie mankamentów i podkreślenie atutów swojej sylwetki, ale także sposób na to, aby zawsze wyglądać dobrze. Do pracy najlepiej więc wybierać klasyczne fasony, których jest co najmniej kilka rodzajów, dzięki czemu zawsze można dopasować je do swojej figury. Które z nich będą najlepsze?

Regular fit - równo od góry do dołu

Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych fasonów, który charakteryzuje się tym, że nogawki mają jednakową szerokość zarówno na dole, jak i na górze. Krój ten mogą mieć ulubione jeansy, a także spodnie męskie od garnituru czy bojówki. W rezultacie więc mogą nosić je praktycznie wszyscy, którzy chcą wyglądać poprawnie i niekoniecznie przyciągać uwagę. Pasują przede wszystkim panom o masywnych nogach. Ze względu na to, że raczej maskują mankamenty niż podkreślają atuty, wybierane są przez nieco starszych mężczyzn.

Slim fit - lekko zwężamy nogawki

Cechą szczególną tego fasonu jest to, że nogawka zwęża się ku dołowi, ale ten typ spodni nie jest bardzo obcisły, więc nie należy go mylić z fasonem skinny fit, czyli tzw. rurkami, które zdecydowanie nie pasują do pracy, a raczej do całkiem luźnych stylizacji. Spodnie męskie o fasonie slim fit z powodzeniem można zakładać w sytuacjach formalnych oraz codziennych. Ten krój mają zarówno ponadczasowe jeansy, chinosy, jak i spodnie wizytowe oraz do garnituru. Nogawka zwęża się ku dołowi, ale nie jest bardzo wąska - stosowny luz zachowany jest na udach i łydkach. Należy tylko dobrać odpowiedni rozmiar, aby spodnie nie były zbyt opięte (to też przekłada się na komfort noszenia), ani zbyt długie. Warto przestrzegać zasady, że im węższa nogawka od dołu, tym lepiej, aby spodnie były krótsze - pomarszczona nogawka zdecydowanie nie wygląda dobrze, a do tego sprawia, że łydka wydaje się dużo masywniejsza.

Tapered - dla mocno zbudowanych ud

Dla wielu panów szczególnym problemem są mocno zarysowane uda. Spodnie męskie o fasonie regular fit w żaden sposób ich nie podkreślą, natomiast slim fit mogą za bardzo je uwydatniać. Dlatego fason tapered został stworzony z myślą o takich właśnie rodzajach męskiej sylwetki. Ich cechą szczególną jest dość szeroka nogawka od góry, która jednak zwęża się poniżej kolana. Dzięki temu w udach zachowuje się wygodny luz, łydki wyglądają smukło i odpowiednio wyeksponuje się również obuwie. Uszyte z dobrej jakości materiałów na pewno sprawdzą się nie tylko w formalnych stylizacjach, ale również całkiem luźnych.

Najwygodniejsze spodnie męskie do pracy

Jeżeli nie obowiązuje nas w pracy żaden dres code, to z powodzeniem sprawdzą się także te całkiem luźne fasony, jak na przykład szerokie i luźne baggy, comfort fit czyli mocno poszerzane spodnie, które idealnie ukryją nadprogramowe kilogramy, czy nawet joggery. Oczywiście im bardziej formalny charakter ma praca, tym nie obędzie się bez eleganckich wizytowych spodni w klasycznych fasonach, czyli regular, slim oraz tapered. Szczególną wagę należy również zwrócić na jakość materiału. Jest to klucz do eleganckiej i stosownej stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *