Artykuł partnera.
Maski antysmogowe Respro to jakość, której trudno odmówić znaczenia. Posiadają zaawansowane technologie w budowie filtrów, których skuteczność potwierdzono certyfikatami. Kupno takiego produktu to długoterminowa inwestycja, która odpłaca się zapewnieniem ochrony zdrowia przed skutkami zanieczyszczeń. Aby jednak taka maska służyła długo, należy zadbać o jej pielęgnację. Jak czyścić produkty od Respro? Sprawdź.Wymienne filtry to serce każdej maski Respro
Maseczki antysmogowe Respro charakteryzują się wymiennymi filtrami, które można dostać w kilku różnych wariantach. Ich dobór zależy od tego, czego oczekujesz od zastosowanych warstw filtrujących oraz jaki opór powietrza jesteś w stanie zaakceptować. Wśród najpopularniejszych modeli wyróżniane są:- Cinqro Sport – wykonany w technologii L-Resistance-Hepa-Type, która pozwala wyłapywać zarówno cząsteczki PM 10 i PM 2,5, jak i drobinki o średnicy mniejszej niż 0,2 mikrona. Elektrostatyczne naładowanie włókien warstwy filtrującej sprzyja ich przyciąganiu i zatrzymywaniu, zanim dostaną się do układu oddechowego użytkownika maski. Ten rodzaj filtra zapewni ci skuteczną ochronę przed smogiem, kurzem, pyłem zawieszonym w powietrzu oraz wirusami. Oferuje również najmniejsze opory powietrza na wdechu.
- Techno – to połączenie warstwy Hepa-Type z warstwą z dynamicznego węgla aktywnego. Ten filtr dobrze sobie radzi nie tylko z cząstkami stałymi, ale także spalinami samochodowymi i przemysłowymi, kwaśnymi gazami oraz tlenkami. Z powodzeniem maski antysmogowe wyposażone w taki filtr można wykorzystać do biegania, jazdy na rowerze, spacerów, pracy na halach przemysłowych itp.
- Cinqro Urban – to kolejne połączenie warstwy Hepa-Type i z węgla aktywnego. Spełnia zadania filtra Techno, ale charakteryzuje się niewysokim oporem powietrza, który ułatwia oddychanie.
- HT-250 – to filtr o najwyższej gramaturze (250 g/cm2), która przekłada się na wyższy opór powietrza. Jednak nie jest on na tyle duży, by uniemożliwiać swobodny oddech. Podobnie jak swoi poprzednicy zapewnia ochronę przed cząstkami stałymi, a dodatkowo może stanowić podstawowe zabezpieczenie przed szkodliwymi związkami chemicznymi.