Jaki sport dla dziecka

Jaki sport dla dziecka

W rozwoju dziecka ruch jest warunkiem koniecznym aby przebiegał prawidłowo. Poza tym nie może on być zbyt wysilający jego mięśnie. Dziecko jeszcze rośnie i szybko się nudzi, jest niecierpliwe, dlatego nie może to być nic męczącego ani nudnego.

Woda

Pływanie to jedno z najbardziej polecanych dla dzieci aktywności fizycznych. Pomaga rozwijać prawidłowo wszystkie mięśnie. Na takie wodne pluskanie mogą iść już niemowlaki. O wiele łatwiej jest im nauczyć się pływać. To pozostałość po pobycie w wodach płodowych przed porodem. Zawsze należy szczególnie uważać na małe dziecko w wodzie i cały czas mieć je na oku.

Leśne trakty

Spędzanie czasu w lesie z dzieckiem to jedna z najzdrowszych rozrywek jakie możemy mu zafundować. Czyste powietrze, odpowiednio nawilżone, bogate w olejki eteryczne z drzew podnosi odporność, ułatwia oddychanie w przypadku schorzeń układu oddechowego, a ruch dodatkowo natlenia komórki ciała. Można całą rodziną jeździć po lesie rowerami, wyjdzie to wszystkim na zdrowie.

Dostosować aktywność do wieku

Po pierwsze nie należy narzucać dziecku określony rodzaj aktywności fizycznej. Maluchy lubią mieć wybór, dodatkowo podejmowanie decyzji uczy takiego kilkulatka odpowiedzialności. Dziecko nie zawsze wie co chce. Dlatego warto wcześniej umożliwić mu spróbowanie kilku rodzajów aktywności. Akurat okaże się, że dla jednego z nich ma szczególny sentyment. Warto to zaakceptować, nawet jeśli mamy inne zdanie, w ten sposób zachęcimy dziecko do samorealizacji swoich celów.

Razem czy osobno

Teraz chodzi też o wybór jak ten czas spędzać z dzieckiem. Mamy tak naprawdę dwie opcje. Razem w gronie rodziny czy w grupie sportowej. Niektóre sporty, szczególnie sportowe wymagają gry tylko w grupie jednak część z dyscyplin można uprawiać rodzinnie. Tu też może pojawić się opór ale ze strony rodziców. Jak nie potrafimy jeździć na rolkach, a pociecha pragnie tylko w ten sposób spędzać czas, to możemy albo uczyć się razem z nią albo tylko podziwiać. Uprawianie sportu ma nie tylko wpływ na zdrowie ciała ale też kształtuje charakter, wyrabia poczucie odpowiedzialności. Daje jakiś cel w życiu i nie zostawia dużo na nudzenie się i wymyślanie mniej lub bardziej problematycznych sposobów na zabicie czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *