Jakie spodnie najlepiej sprawdzą się do jogi?

Jakie spodnie najlepiej sprawdzą się do jogi?

Artykuł partnera.

Joga staje się coraz popularniejsza – zarówno ta praktykowana w zaciszu własnego domu jak i na salach treningowych. Nic dziwnego; nie tylko świetnie wpływa na ciało (poszerza zakres ruchów, pozwala zbudować większą świadomość własnego ciała), ale i na umysł. Aby czuć się komfortowo podczas praktykowania jogi przyda się jednak odpowiedni strój. Jakie spodnie do jogi sprawdzą się najlepiej i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Spodnie do jogi: kobiety najczęściej wybierają legginsy

Nikogo nie powinno zdziwić, że dla wielu osób (a zwłaszcza kobiet) idealnymi spodniami do jogi są legginsy. Z jednej strony doskonale dopasowują się do sylwetki, z drugiej – nie krępują ruchów, co jest niezwykle istotne przy wykonywaniu różnego rodzaju pozycji. Dobrze też, jeśli spodnie mają podwyższony, delikatnie modelujący pas – dzięki temu ćwicząca osoba czuje się bardziej komfortowo i nie musi obawiać się, że spodnie będą zsuwać się z jej ciała podczas treningu. Warto również zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonane są takie legginsy – najlepiej by były to spodnie oddychające, odprowadzające wilgoć z powierzchni ciała. Taką funkcję mają na przykład legginsy sportowe damskie znajdujące się w ofercie Tchibo – dodatkowo szybko schną dzięki zastosowaniu powłoki DryActive Plus, co jest istotne przy codziennych treningach. Warto też pamiętać, że odprowadzanie wilgoci jest ważne również z innego powodu – ćwiczenie w mokrym stroju może prowadzić do obtarć. Spodnie do jogi Tchibo (i inne ubrania sportowe, świetnie nadające się również do fitnessu czy ćwiczeń siłowych) można znaleźć na stronie https://www.tchibo.pl/odziez-sportowa-c400048508.html.

Spodnie do jogi luźne czy dopasowane?

Niektóre osoby wolą jednak nieco mniej dopasowane, luźniejsze spodnie do uprawiania jogi. Warto jednak pamiętać, że nie będzie to dobry strój do praktyki dla osób początkujących. Powód? Przesadnie obszerne spodnie mogą uniemożliwić prowadzącemu jogę wychwycenie błędnej techniki wykonywania poszczególnych asan. Z tego względu luźniejsze spodnie do jogi są raczej polecane osobom, które wiedzą już, jak poprawnie wykonywać wszystkie pozycje.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Przy wyborze spodni do jogi dobrze też zwrócić uwagę na ich długość (najlepiej, jeśli kończą się przed kostką). Niektórym osobom lepiej sprawdzają się też spodnie bezszwowe – nie krępują ruchów i dobrze dopasowują się do ciała. Część uprawiających jogę woli też krótkie spodenki; to strój popularny zwłaszcza wśród mężczyzn. Przy wyborze spodni do jogi – niezależnie od płci – warto jednak przede wszystkim uwzględnić własne preferencje i postawić na taki strój, który będzie najbardziej komfortowy dla danej osoby. Źle dobrane – uwierające lub zbyt luźne ubranie, wykonane z nieoddychającego materiału – z pewnością wpłynie negatywnie na samopoczucie osoby wykonującej praktykę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *