Depilacja laserowa – skuteczny sposób na gładkie ciało?

Depilacja laserowa – skuteczny sposób na gładkie ciało?

Depilacja to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej. Depilacja laserowa ma wiele zalet, do których możemy zaliczyć m.in.: dużą skuteczność i długotrwałość wykonywanego zabiegu, oszczędność czasu, komfort. Zabieg ten nie uszkadza ani nie podrażnia skóry i może być wykonywany nawet na wrażliwych obszarach, takich jak pachy, ręce, okolice bikini czy wąsik. Wiązka lasera wnika w skórę i niszczy mieszki włosowe, nie naruszając delikatnej struktury naskórka, zapewniając trwały efekt gładkiej skóry. Depilacja laserowa wykorzystuje zjawisko fototermolizy. Wiązka światła z lasera wnika w skórę i jest pochłaniana przez melaninę, najbardziej skoncentrowany pigment w mieszkach włosowych. Największe efekty depilacji laserowej obserwuje się u osób o jasnej karnacji i ciemniejszych włosach.

Czym różni się laser diodowy od IPL?

Najważniejszą różnicą między depilacją laserową a IPL jest rodzaj światła. IPL, to angielski skrót oznaczający Intensive Pulse Light, co z wolna tłumacząc, znaczy intensywne światło impulsowe. Urządzenia IPL do usuwania owłosienia wykorzystują wiązkę światła o zróżnicowanej długości. Tego typu zabieg zazwyczaj tylko osłabia strukturę włosa lub degeneruje cebulki, przez co po mniej więcej roku lub dwóch po zakończeniu serii zabiegów włosy zaczynają ponownie odrastać, w nieco osłabionej formie. Drugim urządzeniem stosowanym w depilacji, jest laser diodowy. Źródłem wiązki są specjalne diody, które skupiają i emitują wiązkę o długości od 810 do 940 nm. Lasery diodowe wykazują wyższą i szybszą skuteczność niż IPL, ponieważ niszczą mieszek włosowy oraz cebulkę i macierz, dzięki czemu efekty ich stosowania są trwałe. Diody są bardzo bezpieczne, ponieważ odpowiednio stosowane nie powodują drobnych oparzeń skóry.

Od czego zależy efekt depilacji laserowej?

Ilość zabiegów uzależniona jest od budowy włosa, w dużej mierze od jego grubości i koloru. W przypadku depilacji laserowej pierwszy zabieg lub wykonywana próba pomoże określić rodzaj sprzętu, sprawdzi się w naszym przypadku najlepiej. Głowice nowoczesnych urządzeń wyposażone są w różnego rodzaju nakładki chłodzące, dzięki czemu ból jest prawienie nieodczuwalny. Depilacja jest skuteczna dla włosów znajdujących się aktualnie w fazie aktywnego wzrostu. Aby uzyskać trwałe efekty depilacji, w wersji podstawowej należy regularnie wykonywać od 6 do 8 zabiegów. Poszczególne zabiegi powtarza się w odstępach wynoszących od 4 do 6 tygodni.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Pierwszy zabieg depilacji laserowej wciąż budzi obawy niektórych osób. Warto jednak pamiętać, że stosowane obecnie urządzenia do depilacji laserowej są w pełni bezpieczne i wydajne. Warunkiem jest jednak jakość urządzenia, którym wykonywana będzie depilacja i jego certyfikacja. Dlatego warto wybrać sprawdzony gabinet kosmetyczny lub zaufany gabinet medycyny estetycznej. Do samego zabiegu depilacji laserowej musimy się również odpowiednio przygotować. Bardzo ważne jest, aby:
  • na co najmniej cztery tygodnie przed zabiegiem unikać kąpieli słonecznych i opalania na solarium,
  •  miesiąc wcześniej zaprzestać stosowania kremów i maści zawierających retinoidy, witaminę A i C oraz kwasy owocowe,
  • ostatni peeling wykonać maksymalnie tydzień przed zabiegiem,
  • dzień wcześniej dokładnie zgolić włoski w miejscu wykonywania zabiegu,
  • w dniu zabiegu wypić co najmniej 1,5 litra wody.
Wybierając się pierwszy raz na zabieg depilacji laserowej, warto pamiętać, że po zabiegu skóra może być lekko zaogniona i zaczerwieniona, jednak objawy te powinny ustąpić po kilkunastu godzinach. Artykuł powstał we współpracy z: https://naturallook.com.pl/depilacja-laserowa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *