Pielęgnacja cery mieszanej – na co zwracać uwagę?

Pielęgnacja cery mieszanej – na co zwracać uwagę?

Artykuł partnera.

Cera mieszana to dość często występujący typ cery, a jej codzienna pielęgnacja jest nieco wymagająca. Pielęgnacja cery mieszanej wymaga odpowiednich sposobów postępowania oraz sporej wiedzy dotyczącej specyfiki tego typu skóry. Warto zapoznać się z większą ilością informacji na ten temat oraz dowiedzieć się, na co szczególnie zwracać uwagę podczas pielęgnacji cery mieszanej.

Mycie i oczyszczanie

Podczas pielęgnacji cery mieszanej powinno się zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim na odpowiedni sposób mycia oraz oczyszczania twarzy. Proces mycia i oczyszczania powinien być realizowany dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Podczas wieczornej pielęgnacji warto zadbać o dokładne oczyszczenie twarzy z makijażu, a następnie jej umycie. Do oczyszczania twarzy warto wybrać mleczko lub serum, które dodatkowo mają właściwości tonizujące. Natomiast w przypadku oczyszczania cery najlepiej sprawdzają się żele lub pianki, które są przeznaczone do cery mieszanej. Poszczególne produkty oczyszczające zawierają w swoim składzie delikatne substancje myjące, ekstrakty z ziół, olejki, a także substancje o działaniu nawilżającym, które mają pozytywny wpływ na stan cery. Dzięki regularnemu myciu oraz oczyszczaniu skóry twarzy możliwe jest poprawienie jej kondycji i nadanie jej zdrowego wyglądu. Kosmetyki do pielęgnacji cery mieszanej dostaniesz na: https://ziaja.com/

Tonizowanie i złuszczanie

W pielęgnacji cery mieszanej duże znaczenie ma także tonizowanie oraz złuszczanie, dlatego nie powinno się ich pomijać. Tonizowanie należy wykonywać po dokładnym umyciu oraz oczyszczeniu twarzy. Dzięki zastosowaniu toniku możliwe będzie przywrócenie skórze optymalnego pH. Produkt ułatwi również wchłanianie substancji odżywczych z innych kosmetyków. Warto wybierać toniki przeznaczone do cery mieszanej, które mają w swoim składzie substancje nawilżające, takie jak aloes, gliceryna oraz kwas hialuronowy. W przypadku posiadania cery mieszanej warto natomiast unikać produktów z zawartością alkoholu, które mogą podrażniać skórę. Podczas pielęgnacji cery mieszanej warto również pamiętać o regularnym złuszczaniu, dzięki któremu możliwe jest dokładne oczyszczanie porów oraz zapobieganie ich blokowaniu. Korzyścią ze stosowania peelingów jest także wyregulowanie pracy gruczołów łojowych, co zmniejszy produkcję sebum. Dla cery mieszanej najbardziej polecane są peelingi enzymatyczne, jednak możliwe jest również stosowanie peelingów kwasowych.

Nawilżanie

Wśród najważniejszych aspektów pielęgnacji cery mieszanej można wskazać także odpowiednie nawilżanie, które ma bardzo duży wpływ na stan skóry. Skórę powinno się nawilżać po każdym myciu oraz oczyszczaniu, czyli najlepiej dwa razy dziennie. Do nawilżania skóry warto wykorzystywać różne kosmetyki o szerokim spektrum działania. Przede wszystkim są to kremy nawilżające, ale także toniki oraz sera. Krem do cery mieszanej powinien mieć lekką konsystencję oraz dość szybko się wchłaniać. Nie jest zalecany wybór kremów matujących, które mogą nadmiernie wysuszać skórę. Polecane są także kremy z filtrami SPF, które zabezpieczą skórę przed niekorzystnym wpływem promieniowania słonecznego. Warto ich używać codziennie. W codziennej pielęgnacji cery mieszanej powinno się uwzględnić zarówno kremy na dzień i na noc, jak i krem pod oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *