Przeszczep włosów – dla kogo jest i gdzie go wykonać?

Przeszczep włosów – dla kogo jest i gdzie go wykonać?

Artykuł partnera.

Wypadanie włosów to problem bardzo powszechny, z którym stykają się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Jednym z bardziej skutecznych sposobów na pozbycie się to jest transplantacja. Przy przeszczepie włosów mamy szansę na odzyskanie dawnej bujnej fryzury przy bardzo niewielkim ryzyku niepowodzenia. Kiedy warto skorzystać z zabiegu transplantacji włosów? 1. Przeszczep włosów - na czym polega? 2. Zabieg przeszczepu włosów - kto może mu się poddać? 3. Przeszczep włosów w Turcji - czy warto się na niego zdecydować?

Przeszczep włosów - na czym polega?

Utrata włosów jest procesem nieprzyjemnym, często wstydliwym i powodującym dyskomfort zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Jej przyczyn może być wiele, począwszy od genetycznych predyspozycji do łysienia, a kończywszy na różnorodnych chorobach. Jedną z bardziej skutecznych metod na radzenie sobie z tym problemem jest transplantacja włosów. Zabieg polega na przeniesieniu cebulek włosowych z miejsc, które nie zostały dotknięte problemem wypadania w te rejony skalpu, na których zauważamy ich brak. Jest to procedura, której możemy poddać się niezależnie od naszego wieku czy przyczyny łysienia.

Zabieg przeszczepu włosów - kto może mu się poddać?

Przyczyny wypadania włosów mogą być bardzo różnorodne i nawet zupełnie zdrowe osoby są w stanie czasem zauważyć ich ubytki w określonych miejscach na głowie - takie zdarzenie zwykle jest warunkowane genetycznymi predyspozycjami. Przeniesienie mieszków włosowych z jednej strefy w drugą jest bardziej zabiegiem kosmetycznym, w związku z czym wiele osób może bezpiecznie mu się poddać. Istnieją jednak przeciwwskazania, do których zaliczamy między innymi choroby skóry głowy, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz obecność ciężkiej choroby, która dotyka całe ciało. W pierwszym wypadku, aby dokonać przeszczepu należy najpierw uporać się z problemami skórnymi. Każdy przeszczep włosów FUE powinien zostać poprzedzony odpowiednimi badaniami, aby procedura była dla nas w pełni bezpieczna.

Przeszczep włosów w Turcji - czy warto się na niego zdecydować?

Przeszczepienie włosów to zabieg oferowany w wielu klinikach medycyny estetycznej, zarówno w kraju jak i za granicą. Pionierem w tej dziedzinie jest Turcja, dlatego też przeszczep włosów w Turcji to opcja ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród osób zmagających się z problemem łysienia. Jeżeli sami chcemy zdecydować się na podobny krok i zrealizować przeszczep włosów metodą FUE w tym kraju, warto wcześniej nawiązać kontakt z renomowaną kliniką, która zapewni nam zarówno sam zabieg, jak i też pobyt za granicą w komfortowych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *