Wrastające paznokcie w Bydgoszczy – jak przebiega leczenie u podologa?

Wrastające paznokcie w Bydgoszczy – jak przebiega leczenie u podologa?

Ktokolwiek kiedykolwiek borykał się z tym problemem, ten doskonale wie, że jest to bolesne i uciążliwe. Możesz oczywiście iść na pedicure do kosmetyczki i na pewno przyniesie Ci to ulgę na jakiś czas. Jednak jeżeli zmagasz się z tym od dłuższego czasu, to o wiele lepszym rozwiązaniem będzie udanie się do doświadczonego podologa w Bydgoszczy, który pozwoli Ci pozbyć się wrastających paznokci raz na zawsze. Może zaproponować Ci leczenie z wykorzystaniem rurek lub klamr korygujących.

Wrastające paznokcie u stóp - skąd to się bierze?

Ustaliliśmy już, że wrastające paznokcie to uciążliwy i bardzo bolesny problem, z którym trzeba walczyć. Najczęściej dotyczy on palucha. Ta dolegliwość dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Bardzo często wrastające paznokcie są efektem nieprawidłowego przycinania paznokci oraz noszenia za ciasnych butów, w szczególności na obcasach. Wiadomo, że tutaj tak, jak w przypadku każdej innej dolegliwości o wiele łatwiej jest zapobiegać, niż leczyć. Jednak na szczęście są już dostępne metody, które pozwolą Ci pozbyć się wrastających paznokci. Przeczytaj więcej na stronie gabinetu podologicznego w Bydgoszczy – Zdrowe Stopy Emilia Bała.

Czy domowe sposoby leczenia paznokci u stóp są skuteczne?

Musisz pamiętać o tym, że samodzielne leczenie możesz wdrożyć tylko wtedy, gdy nie masz żadnej infekcji i choroba nie jest zaawansowana. W przeciwnym razie możesz tylko pogorszyć sprawę. Do domowych metod leczenia wrastających paznokci można zaliczyć między innymi: maści antybiotykowe, okłady odkażające, okłady na bazie olejków eterycznych oraz oliwy. Dobrym sposobem jest również robienie wodnych kąpieli dla stóp. Do wody można dodawać sól, specjalne płyny, płatki mydlane lub ocet jabłkowy. Są to jednak raczej działania pomocnicze. Wrastających paznokci nie da się wyleczyć samemu.

Radzimy od razu udać się do doświadczonego podologa w Bydgoszczy

Wrastające paznokcie można leczyć wieloma metodami. Jedną z nich jest zakładanie na paznokieć klamr korygujących lub rurek korygujących. Można ją zastosować tylko wtedy, gdy nie ma żadnej infekcji. Aby zwalczyć stan zapalny stosuje się tak zwaną tamponadę, czyli opatrunek na paznokciu nasączony specjalnym środkiem.
Jeżeli szukasz dobrego podologa w Bydgoszczy, to zajrzyj na tę stronę: https://bydgoszcz-podolog.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *