Jak założyć sklep ze zdrową żywnością

Jak założyć sklep ze zdrową żywnością

Zdrowa żywność jest obecnie w cenie jednak to co widzimy na półkach nie zawsze jest tym czego oczekują klienci. Dlatego jeśli planujemy otwarcie takiego interesu musi się on czymś wyróżniać od tych dostępnych na każdym praktycznie rogu.

Jakie produkty i skąd je brać

Jeśli chodzi o zaopatrzenie sklepu, to należy zwrócić uwagę na to czego nie ma w okolicy. Nie wystarczy założyć suszonymi ziołami półek i czekać na klientów. Są to niszowe produkty, które kupuje się raz na jakiś czas.

Czym ściągnąć do sklepu klientów

Po pierwsze musimy zaopatrzyć sklep w produkty, które kupuje się co dzień. Nie mówię o pieczywie, ale akurat warzywa z upraw ekologicznych nie będzie raczej trudno zdobyć. I sprzedając je w swoim sklepie zapewnimy sobie codzienny dopływ klientów. A przy okazji warto zatroszczyć się o dobrą ekspozycję suchych produktów, idealny do tego będzie ekspozytor kartonowy. Warzywa i owoce można ułożyć w skrzynkach drewnianych tworząc piramidę, gdzie najwyższe piętro jest na wysokości oczu.

Jak zdobyć producentów

Najlepiej wziąć dane z wykazu producentów z Bazy Gospodarstw Ekologicznych dostępnych  na stronie każdego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Tam  możemy nawet wybrać jakie dokładnie produkty nas interesują. Zazwyczaj większość dostaniemy w obrębie jednego powiatu. I nie tylko produkty roślinne, ale też zwierzęce jak sery, mleko, miód czy jaja. W naszej gestii pozostaje tylko dopracować logistycznie dostarczanie towaru. Klient mogący sprawdzić skąd pochodzi sprzedawany przez nas seler czy jajka chętniej nam zaufa.

Reklama zależna od regionu

Nasi klienci będą musieli przyjść do sklepu. Dlatego aby ich ściągnąć warto zadbać o reklamę. W małych miejscowościach sprawdzi się plakat w uczęszczanym miejscu, czy nawet tradycyjne ulotki rozdawane do skrzynek po osiedlach. Za to w dużych miastach sprawa nie jest już taka prosta. Jeśli nasz sklep jest większy warto zorganizować w jego sąsiedztwie akcje promocyjną. Wiele biznesów spożywczych korzysta z usług agencji btl w Warszawie czy Krakowie. Nie jest to zarezerwowane tylko dla wielkich marek. Założenie sklepu ze zdrową żywnością nie jest trudne. Jednak aby ten interes prosperował musimy zaoferować klientom to czego nie dostaną w markecie. Również ceny powinny być adekwatne do zarobków naszych klientów. Mając swoich producentów łatwiej będzie nam udowodnić, że sprzedajemy produkt pełnowartościowy z polskich gospodarstw. Zawsze też możemy wykorzystać to w naszej reklamie sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *