Jak utrzymać wagę po schudnięciu

Jak utrzymać wagę po schudnięciu

Dobra figura to cel naszych starań, gry jesteśmy na diecie. Jednak co zrobić jak już się go osiągnęło i odstawiamy restrykcyjne przepisy?

Dieta całe życie

Jeśli wrócimy do poprzednich nawyków grozi nam też powrót zmartwienia. Jak tego jednak uniknąć? Jest na to kilka prostych sposobów: • dietę zmieniamy powoli, wprowadzamy nowe produkty stopniowo niech się organizm „przyzwyczai”; • jedzmy jak jesteśmy głodni, to żołądek powinien być naszym zegarkiem; • ruch, uprawianie sportu zawsze pomaga w osiągnieciu lepszej figury, jednak nawet spacery czy praca w ogrodzie sprawdzą się w tym temacie; • zrezygnujmy z „pustych kalorii” już lepiej sobie chrupać, w ramach zajęcia, soczystą marchewkę; • tłuszcze są nam niezbędne do funkcjonowania i nie ograniczajmy ich do minimum, jeśli nie będziemy ich dostarczać cyklicznie to organizm będzie je magazynował „na potem”.

Jadłospis

Podstawą powinny być produkty pochodzące z naszych regionów. Za tym przemawia kilka ważnych powodów: • są świeże, nie jechały setki mil zamknięte w chłodni; • zawierają mniej substancji chemicznych (nie pryska się na krótkie przechowywanie warzyw, bo jest to nieopłacalne); • nasze rolnictwo nadal nie stosuje takich ilości środków chemicznych jak to w Europie Zachodniej. (Dobrym sportem jest też bieganie po małych sklepikach w poszukiwaniu warzyw z okolicznych gospodarstw). Wszyscy na około biegają, jeżdżą na rowerze. Czy koniecznie jednak trzeba się katować na bieżni czy w upale pokonywać kolejne kilometry rowerem? Niekoniecznie. W całym tym bałaganie chodzi o jedno. Ruch. A lepiej jak to będzie przebywanie na świeżym powietrzu. Zieleń drzew działa na nas uspokajająco, odprężamy się szybciej. Wcale nie musimy siadać od razu na rower. Mogą to być inne zajęcia, wśród zieleni, nawet pielęgnacja ogrodu.

1 thought on “Jak utrzymać wagę po schudnięciu

  1. Ja mam problem z utrzymaniem diety. Zawsze ktoś mnie kusi jak nie w pracy ciastkami to u znajomych. Czasem jak mam zły humor to lubię sobie pojeść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *