Jak zmienić styl życia

Jak zmienić styl życia

Zmień coś w sobie! Łatwo powiedzieć, ale trudniej wykonać. A gdyby tak podpatrzeć jak ktoś zmienił wszystko w swoim życiu? Oto bohaterki, które niejedno przeszły aby osiągnąć swoje cele.

Czym jest styl życia

Tak po prawdzie to warto określić co leży w zakresie stylu życia aby wiadomo było co zmienić. Zaczynając od definicji z Wikipedii jest zakres naszych zachowania, poglądów, tego jak reagujemy na dane zachowania innych osób. Całość ma wiele składowych:
  • konsumpcja;
  • sposób spędzania wolnego czasu;
  • aktywność, dbanie o zdrowie;
  • identyfikacja siebie;
  • uczestniczenie w życiu społecznym;
  • interakcje w rodzinie, znajomych;
  • potrzeby estetyczne, kulturowe, intelektualne, samorealizacji.
Na styl życia składa się cała piramida potrzeb Maslowa plus to co my możemy dać od siebie.

Od czego zacząć

Zawsze zmiany warto wprowadzać stopniowo i realizować je cały czas. Trzeba też zaopatrzyć się w silny hart ducha, który pozwali nam na przetrwanie czasu prób. Poza tym trzeba najpierw uporządkować sobie te rzeczy, które należy zmienić najpierw aby umożliwić zmianę następnych. Przy tym pamiętajmy o komforcie psychicznym oraz sile, przyda nam się przy zmianie siebie, otoczenia bo życie jednak toczy się dalej.

Filmy w których bohaterowie zmienili styl życia

Hiperbolizacja swoich cech oraz stylu jest na porządku dziennym. Odwiedzając ostatnio kino Wrocław przyszła mi do głowy stara dobra komedia odnośnie prób zmiany swojego stylu życia. Myślę, że dużo z nas ja dobrze pamięta.

Pamiętnik Bridget Jones

Zmiana trybu życia w takim szybkim tempie sprawiła, że świat jest zapełniony takimi Bridget w każdym praktycznie mieście. Niby samodzielna, z karierą kobieta, ale nie radzi sobie we własnych czterech ścianach. Skupia się na niedostatkach ciała albo raczej na jego nadmiarze nie widząc zalet, po to aby w następnej chwili nic sobie z tego nie robić. W postępowaniu bohaterki dostrzegamy nie tylko wahania nastroju. Widzimy jej niezdecydowanie wywołane brakiem idealnej sylwetki i nie tylko.

Gazu mięczaku gazu

Przypadkiem udało mi się trafić na ten film. Główny bohater Dennis zamierza z powrotem odzyskać narzeczoną, którą kiedyś porzucił przed ołtarzem. Powiedzmy sobie szczerze, takiego czynu się nie wybacza łatwo. Pomóc ma w tym udział w maratonie, jednak najpierw się trzeba do niego przygotować, aby nie zakończyć biegu zaraz po starcie. Znając zamiłowanie albo raczej jego brak do zdrowego stylu życia, mogłoby się zdarzyć. Jak widać zmianę trybu życia jest trudniej zacząć, jeszcze gorzej dotrwać do końca. Najlepiej jest spojrzeć na siebie z boku i zacząć od małych zmian. Je najłatwiej wprowadzić i utrzymać. Powoli postępując w ten sposób ze wszystkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *