Nowy członek rodziny to ogromne wyzwanie! Cała rodzina musi zmienić swoje priorytety, a co więcej - logistyka każdego dnia wygląda już zupełnie inaczej. To ważne, by młodzi rodzice korzystali z wszelkich udogodnień, które ułatwiają odnalezienie się w nowej rzeczywistości. Producenci coraz sprawniej wychodzą naprzeciw im potrzebom, proponując naprawdę interesujące i funkcjonalne produkty, wśród których na samym początku uwagę przykuwa szczególnie nosidło dla dziecka. To wygodne i praktyczne rozwiązanie, które pozwala odzyskać wolne ręce i jednocześnie mieć niemowlę zawsze blisko siebie. Podpowiadamy, jakie nosidełko dla niemowlaka wybrać, aby dobrze spełniało swoje zadanie.
Nosidło dla niemowlaka szybko podbiło serca tysięcy rodziców - nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.
Nie ma w tym nic dziwnego, bo nowoczesne propozycje współczesnych producentów sprawnie łączą w sobie wygodę, funkcjonalność i przede wszystkim maksymalne bezpieczeństwo stosowania. Maluszek jest blisko rodzica, dzięki czemu jest znacznie spokojniejszy, natomiast dorośli mogą swobodnie dokończyć naglące obowiązki czy po prostu odpocząć od ciągłego noszenia niemowlęcia na rękach. Należy jednak pamiętać, że nie każde
nosidełko dla niemowlaka uwzględnia jego potrzeby rozwojowe. Z naszego artykułu dowiesz się, co wziąć pod uwagę podczas zakupów, by wybrać najlepszy model dla swojego dziecka.
Jakie nosidełko dla niemowlaka - najważniejsze cechy
Najlepsze nosidło dla dziecka musi być nie tylko estetyczne. Wygląd jest istotny, a szeroka dostępność modeli sprawia, że każdy rodzic znajdzie coś dla siebie, jednak w pierwszej kolejności należy zawsze pamiętać o wygodzie i bezpieczeństwie stosowania. Sprawdź, jakie nosidełko dla niemowlaka będzie wspierało prawidłowy rozwój niemowlęcia.
Wybierając nosidło dla dziecka, zawsze zwracaj uwagę, czy jego projekt powstał w konsultacji ze specjalistami zajmującymi się prawidłowym rozwojem niemowlęcia. Kupiony model musi bowiem umożliwiać prawidłowe ustawienie nóżek - powinny przyjmować tzw. pozycję żabki.
W tym okresie szczególną uwagą muszą być bowiem otoczone bioderka. To właśnie ich rozwój ma niebagatelny wpływ na układ ruchu w późniejszym życiu. Nosidełko dla noworodka powinno więc posiadać certyfikat Międzynarodowego Instytutu Dysplazji Stawów Biodrowych (IHDI). Rekomendujemy więc nosidło BeSafe - skandynawskiej marki posiadającej duże doświadczenie w produkcji bezpiecznych fotelików samochodowych.
Co jeszcze ma znaczenie? Zawsze zwracaj uwagę na materiały, z których zostało wykonane wybrane przez ciebie nosidło dla dziecka. Dobrze jest sięgać po modele z elastycznego włókna, by sprawnie dopasowywały się do krzywizny kręgosłupa twojego dziecka.
Sięgaj po rozwiązania, które zapewniają pochłanianie wilgoci - to gwarancja higieny i komfortu. W ten sposób zabezpieczasz przed szkodliwymi drobnoustrojami zarówno niemowlę, jak i siebie.
Nosidełko dla niemowlaka powinno posiadać w zestawie specjalną osłonę przeciwsłoneczną z UPF50.
Takie rozwiązanie nie tylko chroni przed negatywnym wpływem promieni słonecznych, ale także wspiera małą główkę. Pamiętaj, że jeśli wybierasz model, który w przyszłości ma pozwolić na noszenie dziecka przodem do świata, osłona powinna dawać możliwość złożenia lub odpięcia. Takie nosidełko dla niemowlaka powinno posiadać również odpowiednie wsparcie, na przykład specjalną poduszkę, która pozwoli na równomierne rozłożenie się ciężaru ciała maluszka. Znajdziesz ją we wcześniej wspomnianym nosidle BeSafe - producent opatentował technologię Airgonomics, która chroni bioderka przed zniekształceniem.
Wybierając nosidełko dla niemowlaka, nie możesz zapomnieć również o swojej wygodzie.
Aby model był komfortowy w noszeniu, niezwykle istotne są regulowane pasy ramienne i pas biodrowy. Zwróć uwagę na modele, które dają możliwość ustawienia ich długości za pomocą pasków znajdujących się z przodu. Nosidło BeSafe posiada rewolucyjną klamrę Flex-Shape Buckle™, która wyraźnie podnosi wygodę użytkowania przez to, że potrafi dopasować się do rodziców o różnych kształtach i rozmiarach. Pamiętaj, że dobre dopasowanie to komfort zarówno rodzica, jak i niesionego dziecka.