Nuvola Aligner, czyli rewolucja w ortodoncji

Nuvola Aligner, czyli rewolucja w ortodoncji

Współczesna stomatologia, a szczególnie ortodoncja rozwija się w ostatnim czasie bardzo intensywnie. Ta dziedzina stomatologii kojarzona jest przede wszystkim z leczeniem wad zgryzu i estetyką naszego uzębienia. W dzisiejszych czasach każdy chce prezentować się jak najlepiej, dlatego też pojawia się coraz większe zapotrzebowanie na usługi i zabiegi stomatologiczne także, ortodoncji. Atrakcyjność to między innymi piękny i zdrowy uśmiech.

Artykuł sponsorowany

Standardowe aparaty ortodontyczne, a czas leczenia

Dotychczasowe metody ortodontyczne opierały się przede wszystkim na leczeniu przy użyciu ruchomych i stałych aparatów ortodontycznych. Takie leczenie mogło trwać nawet kilka lat. Wynika z tego, że pacjent na swój piękny uśmiech musiał dość długo czekać. Przełom przyniosły nowoczesne metody ortodontyczne - Nuvola Aligner, dzięki którym leczenie ortodontyczne stało się bardziej estetyczne i uległo znacznemu skróceniu. Mianowicie w tej metodzie uzyskanie efektów jest możliwe już w krótkim czasie, który wynosi od 4 do 16 tygodni,

Na czym polega metoda Nuvola Aligner?

Metoda ta polega na zastosowaniu systemu przeźroczystych płytek nakładanych na cały łuk zębowy, przygotowanych w laboratorium dentystycznym. Wywierają one regularny nacisk na zęby, w efekcie prostując je oraz prawidłowo ustawiając w łuku. Aparat umożliwia skuteczne korygowanie wad zgryzu. Co więcej pozwala na doprowadzenie do fizjologicznego, prawidłowego zwarcia pomiędzy naszą dolną i górną szczęką.

Niewidoczność (przeźroczystość) i komfort użytkowania

Warto podkreślić, że nowoczesne nakładki używane w metodzie Nuvola Aligner są całkowicie przezroczyste, a dzięki temu niewidoczne. Już nikt więcej nie będzie przyglądał się naszym zębom z aparatem stałym (drucianym), a my nie będziemy musieli czuć zażenowania i skrępowania podczas jego użytkowania. Jest to szczególnie ważne dla osób, które nie chcę na siebie zwracać uwagi w otoczeniu oraz dla tych, którzy chcą zachować dla siebie aspekty swojego leczenia ortodontycznego. Brak standardowych używanych dawniej metalowych elementów znajdujących się w jamie ustnej podnosi komfort użytkowania podczas leczenia, a co więcej eliminuje wszelkiego rodzaju urazy błony śluzowej jamy ustnej i dziąseł, a także utrudnia prawidłową higienę. Szacuje się, że średni czas leczenia opisywanymi wyżej nakładkami wynosi około pół roku, oczywiście zależy od rodzaju wady zgryzu.

Jakie są wskazania do zastosowania metody Nuvola Aligner?

Komu polecimy wyżej opisywane nowoczesne metody leczenia ortodontycznego? Problem dotyczący przedniej części zębów, a konkretniej rzecz ujmując problem związany z górnymi i dolnymi siekaczami jest podstawowym wskazaniem do zastosowania tej metody. Metoda Aligner ma zastosowanie szczególnie u tych osób, u których występuje stłoczenie zębów, szpary między zębowe do około 2-3 milimetrów, a także nieprawidłowy zgryz typu anterior cross bite oraz intruzja/ekstruzja zębów, zgryz krzyżowy oraz w korekcjach poprzeczno/strzałkowych, a co więcej u osób mających uczulenie na nikiel. Metoda ta znajduje również zastosowanie w poprawianiu niewystarczających efektów stosowanych uprzednio standardowych aparatów ortodontycznych oraz w niektórych sytuacjach w przygotowaniu do leczenia protetycznego. Ma więc udział również w leczeniu uzupełniającym. Nuvola jest stosowana w bardzo podobnych przypadkach, a co więcej również przy wadach w obrębie zębów przedtrzonowych. Zaletą główną tej metody jest wygoda użytkowania, która jest nie do porównania z tradycyjnymi aparatami ortodontycznymi.

Jakie są ograniczenia systemu Nuvola?

Kiedy nie będziemy mogli pozwolić sobie na leczenie ortodontyczne tymi nowoczesnymi metodami? Niestety będzie tak w przypadkach wymagających ekstrakcji zębów, przy poważnych przemieszczeniach zwrotnych lub obrotowych, a co więcej przy korekcjach wad zębowych, zgryzu głębokiego, czy zgryzu otwartego. Metod tych nie zastosujemy również przy nieprawidłowym zgryzie wymagającym poważnych korekcji w płaszczyźnie poprzecznej lub płaszczyźnie strzałkowej. Ostateczną kwalifikację do tego typu leczenia przeprowadza zawsze doświadczony lekarz ortodonta i właśnie do takiego specjalisty powinniśmy się wybrać, jeśli zastanawiamy się, czy te metody są dla nas możliwe do zastosowania. Podsumowując, opisana wyżej metoda ortodontyczna pozwala w szybszy i bardziej komfortowy sposób na uzyskanie wymarzonego przez wielu pacjentów pięknego uśmiechu i zdrowego uzębienia. Pacjent powinien pamiętać o stosowaniu odpowiedniej higieny jamy ustnej podczas noszenia tego typu aparatu. Stosowanie się do zaleceń prowadzącego lekarza to już połowa sukcesu. Więcej na temat systemu Nuvola Aligner przeczytają Państwo na stronie https://candeo.pl/oferta/ortodoncja/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *