Jak odzyskać chęć do życia

Jak odzyskać chęć do życia

Kolejny destrukcyjny dzień się zaczyna. Jednak na wstępie leży już pierwsza istotna i dobra wiadomość: zdajemy sobie sprawę z problemu. Tylko jak mu zaradzić?

Utrata kolorów w życiu

Każdy z nas przeżywa rozterki i dramaty, ale wstydzimy się o nich mówić. Bo po co się chwalić tym co nas boli? Przyjmijmy jednak do wiadomości, że nie ma chodzących ideałów. Po to są upadki aby piąć się do góry i odkrywać nowe rzeczy. Dlatego jak już jesteśmy na dnie skorzystajmy z tej okazji i odbijmy się od niego.

Sens życia

Dla każdego z nas jest inny. Jednak wyznaczając cele do zrealizowania, niekoniecznie zawodowe, dajemy sobie dodatkową motywacje do działania. Tym samym przewracamy trochę porządek. Bo przecież „nie samą pracą człowiek żyje”.

Relacje w rodzinie

Nasze usposobienie niestety, ale odbija się na najbliższych. Jakkolwiek na to nie patrzymy oprócz nas cierpią i inni. Może i trudno będzie się nam przełamać, ale próbujmy porozmawiać. Nie na siłę, bo zwykle to kończy się kłótnią. Wykorzystajmy do tego przypadkową okazję, nawet o tym co kto woli na śniadanie. Łatwiej będzie potem powiększać nasze spectrum tematów do omówienia.

Bagaż zmartwień

Jakiekolwiek trapią nas zmartwienia nie znikną one jak będą siedzieć tylko w naszej głowie. Postarajmy się je uzewnętrznić, dlatego potrzebna nam jest terapia rozmowy o wszystkim, najlepiej z najbliższymi. Razem łatwiej posprzątać bałagan we własnej głowie. Samotność też potrafi być takim bagażem. Zawsze jednak można znaleźć substytut. Pomoc można uzyskać pomagając innym. Jest coś takiego w człowieku, gdy przekładając potrzeby innych nad swoje zyskuje się dwa razy. Po pierwsze wdzięczność, po drugie zadowolenia. Kolokwialnie to może wygląda ale grunt, że działa.

1 thought on “Jak odzyskać chęć do życia

  1. Moim zdaniem każdy tak ma w życiu, że są wzloty i upadki. Nie da się tego ominąć. Gorzej jak poddajemy się temu uczuciu całkowicie. Wtedy może być naprawdę nieciekawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *